Odpowiedzi na pytania do Wójta Roberta Kowalczyka

Data: 18-12-2015
Nadawca: artplaz@wp.pl
Temat: Kilka pytań i Wigilia 2015r

Pytanie:

 Pytanie wysłane w dniu 1go listopada i do tej pory nie otrzymałem
 odpowiedzi:

 \"Witam, kilkanaście miesięcy temu pisałem o oświetleniu tzw. łącznika
 ulicy Mickiewicza z Sienkiewicza (jest to ulica przy \"targowicy\").
 Pisałem także, jakie to ważne i, że jest to jedyna część ulicy
 nieoświetlonej a dość często uczęszczanej przez mieszkańców każdego dnia.
 Podobno jest to duży problem... A prostym, tanim i szybkim rozwiązaniem
 jest po prostu założenie lampy na słupie nr 10 znajdującym się na ulicy
 Sienkiewicza (skrzyżowanie z tym łącznikiem), może nie rozwiąże to
 całkowicie problemu ale bardzo dużo pomoże i sprawi, że troszkę My
 mieszkańcy poczujemy się bezpieczniej.

 1. Informuję także, że na słupie nr 10 i 11 jest brak lamp a jest to także
 dość długi odcinek.
 2. Chciałem poinformować o wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów ze
 studzienek kanalizacyjnych znajdujących się na placu targowicy-zresztą
 zapomnianym przez urzędników od wielu lat... Zresztą bardziej zaniedbanej
 i zanieczyszczonej części gminy Garbatka to nie ma. Pozdrawiam Artur\"
 Wczorajszego dnia byłem pierwszy raz na Wigilii dla mieszkańców gminy
 Garbatka, pierwsze co zauważyłem (nie tylko ja zresztą) To to, że nadal są
 równi i równiejsi. Dlaczego proboszcz Parafii Bogucin mógł zjeść wspólnie
 z mieszkańcami przed gminą a P. Wójt, proboszcz Garbatka i tzw \"elita\"
 mieli osobny stół - mam nadzieję, że się dobrze bawiliście przy stole dla
 \"równiejszych\"...

 Pozdrawiam. Artur


Odpowiedź:

Panie Arturze!

 

W odpowiedzi na zadane pytania informuję, iż oświetlenie uliczne w rejonie opisanych ulic zostało uzupełnione z uwzględnieniem Pana sugestii (m.in. lampa na słupie Nr 10), a przegląd studzienek kanalizacyjnych zostanie dokonany i jeśli będą tego wymagały – to zostaną oczyszczone. Obecnie nie posiadamy żadnych planów inwestycyjnych na zagospodarowanie terenu przyległego do targowiska gminnego, które to przypominam - zostało kompleksowo zmodernizowane w 2014 roku przy współfinansowaniu ze środków unijnych.

 

A co do gminnej Wigilii, to pragnę Panu przypomnieć, że organizujemy ją po raz szósty wspólnie w wieloma ludźmi dobrej woli z terenu naszej gminy. Ksiądz Proboszcz z Bogucina, o którym Pan napisał, przed Wigilią siedział przy tym stole, który Pan określa mianem „dla równiejszych”, gdzie przy kawie, bananach i mandarynkach, mogliśmy porozmawiać o 25-leciu Parafii Bogucin, które będziemy obchodzić w sierpniu 2016r. Natomiast Proboszcz z Garbatki-Letnisko zdecydował się tylko na herbatę, przy tych samych bananach i mandarynkach, gdyż musieliśmy omówić spotkanie z biskupem, które odbędzie się w szkole i przedszkolu 7 stycznia 2016r. Myślę również, że gdyby nie oczekiwanie Księdza Proboszcza na przyjazd Rekolekcjonisty, to bardzo chętnie spróbowałby potraw serwowanych na naszym skwerku.

 

Od sześciu lat zbliżające się Święta Bożego Narodzenia chcemy obchodzić wspólnym spotkaniem z mieszkańcami gminy, przeznaczając ten czas na złożenie sobie życzeń, przeżycie refleksji i zadumy nad mijającym rokiem, ale przede wszystkim spotkanie się w gronie znajomych, sąsiadów, co nie jest dzisiaj takie proste w biegnącym szybko czasie. Dlatego myślę, że warto w tym dniu odrzucić od siebie takie śledczo-plotkarskie nastawienie, które nie daje satysfakcji ze wspólnie spędzonego czasu. Warto nastawić się bardziej w tym dniu na przeżycia duchowe, wspólne złożenie sobie życzeń i pomyślenie o tych, którzy
w tym dniu z różnych przyczyn nie mogą być z nami. Są tacy w naszej gminie, którzy pamiętają o tych, którzy nie mogą uczestniczyć w naszej gminnej Wigilii.
Dlatego moim zdaniem warto brać za przykład sołtysa z Bąkowca, który niektórym swoim mieszkańcom zawiózł jabłka (a było pod dostatkiem dla każdego). Dlatego na postępowanie sołtysa patrzę jako przykład dobrej inicjatywy, a nie z podejrzliwością, że będzie sporządzał w Wigilię 12 potraw z jabłek, czy spędzi pierwszy i drugi dzień świąt z rodziną przy potrawach tylko z jabłek.

 

Zdaję sobie sprawę z tego, że są takie osoby, które dopóki nie zobaczą to nie uwierzą, dlatego już dzisiaj zapraszam Pana w trakcie kolejnego spotkania wigilijnego do tego „równiejszego stołu” z nadzieją, że nie wróci Pan do domu rozczarowany.


Z poważaniem
    Wójt
       /-/
Robert Kowalczyk


Data: 28-12-2015
Nadawca: wjurek90510@vp.pl
Temat: Podsumowanie

Pytanie:

Szanowny Wójcie!
 

Czy nie myślał Pan, aby wspólnie z radnymi podsumować rok Waszej kadencji, np. na spotkaniu z mieszkańcami? Myślę, że zarówno ja, jak i inni mieszkańcy chętnie byśmy się dowiedzieli ile udało się zrobić przez ten mijający rok. Proszę się zastanowić nad moją propozycją.

 

P.S. Swoją drogą bardzo nieładnie z Pana strony, że nie pojawił się Pan na Jasełkach w przedszkolu, tak jak to było w latach poprzednich. Ani Pana nie było, ani sekretarz, ani skarbnik, ani żadnego z radnych, nie mówiąc już o księdzu. Wiem, że był inny termin w piątek 18 grudnia dla zaproszonych gości i pewnie wtedy Pan się pojawił z całą świtą, ale nie ładnie dzielić mieszkańców na lepszych i gorszych, bo to my na Pana głosowaliśmy, a teraz zachowuje się Pan tak jakbyśmy byli \"gorszego sortu\" i unika nas Pan...

 

Z wyrazami szacunku W. Jurek


Odpowiedź:

Szanowny Internauto,

 

Od pięciu lat z początkiem każdego roku wspólnie z radnymi, Sołtysami i kierownikami, podsumowujemy każdy mijający rok. W tym roku takie spotkanie odbędzie się 22 stycznia. To co dzieje się w gminie, czym zajmują się Radni, jakie realizujemy przedsięwzięcia czy inwestycje, każdy mieszkaniec może się dowiedzieć ze strony internetowej Urzędu Gminy oglądając relacje z sesji, na których składam sprawozdana, czy czytając „Informator gminny”. Nie chciałbym aby spotkania z mieszkańcami stały się codziennością, gdyż do tej pory uważałem za słuszne , że w najważniejszych sprawach (Polanka, przychodnia, śmiecie) starałem się organizować konsultacje z mieszkańcami i tak będę robił nadal. Jeżeli uznam, że jakaś sprawa, czy decyzja wymaga spotkania z  mieszkańcami, to na pewno z takiej możliwości skorzystam.

 

Jeżeli zaś chodzi o „Jasełka” w przedszkolu, to informuję, że  odbyły one się w dwóch terminach: 18 grudnia i tu faktycznie nie mogłem być obecny, gdyż miałem wcześniej uzgodnione inne spotkanie i reprezentowała mnie Pani Sekretarz i Pan Przewodniczący Rady. Natomiast drugie jasełka odbyły się 22 grudnia 2015r. i były przeznaczone dla rodziców dzieci uczęszczających do naszego przedszkola. Bardzo mi się  podoba stwierdzenie „całą świtą”, dlatego pozwalam sobie odkąd otrzymałem tego maila, zwracać się do Przewodniczącego Rady „cała świto – idziemy”, gdyż właściwe na wszystkie uroczystości staramy się chodzić wspólnie: ja jako reprezentujący urząd gminy i pan Przewodniczący, jako reprezentujący radę Gminy.


Z poważaniem
     Wójt
      /-/
Robert Kowalczyk


Data: 25-11-2015
Nadawca: majaz84@wp.pl
Temat: Droga Garbatka Długa

Pytanie:

Witam Panie wójcie

 

Nie wiem czy ma Pan kontrolę nad gminnymi drogami. Chodzi o drogę na Garbatce Długiej.Skręcając w lewo z ul Przemysłowej jest dziura na dziurze. nie ma możliwości przejechania,niedługo kierowcy będą jeździć ludzią po płotach.Od dwóch lat nic z tą drogą nie było robione. Należałoby żeby Pan te drogi zwizytował i coś z tym zrobił. Pozdrawiam


Odpowiedź:

Odpowiadając Panu informuję, że drogi gminne są sukcesywnie naprawiane. Dotyczy to również drogi w Garbatce Długiej, gdzie w 2014 roku zostało dowiezione ok. 400 ton kruszywa. Również w roku bieżącym na tę drogę zostało dowiezione 120 ton kruszywa. Dziura w drodze o której Pan pisze została zarównana.

 

 

Z poważaniem
    Wójt
     /-/
Robert Kowalczyk


Kamera online - skwer

Kalendarium

luty, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Badania GUS

Nasze projekty