26. FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI!

To już 26. Finał WOŚP przechodzi do historii. Gmina Garbatka-Letnisko chętnie wspiera tę szczytną akcję charytatywną, prosząc o wsparcie lokalne środowisko. W tegorocznej zbiórce zebrano kwotę 8.260,11 PLN. To dzięki tak licznej grupie wolontariuszy m.in. z  Publicznej Szkoły Podstawowej z Garbatki -Letniska, szkół z Zajezierza i Sieciechowa oraz ich zaangażowaniu.

Aby jeszcze bardziej wzmocnić i zaktywizować nasze Gminne Społeczeństwo, postanowiliśmy wyjść do Naszych Mieszkańców i tym razem zorganizowaliśmy imprezę plenerową, na Skwerze im. Św. Jana Pawła II w Garbatce-Letnisko.   Jak przystało na dobrych włodarzy wszystkich przybyłych mieszkańców i gości przywitali: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Włodzimierz Mazur.

W programie artystycznym mogliśmy zobaczyć i usłyszeć m.in. 

- występ Zespołu Młodzieżowego pod dyrekcją Dariusza Rodakowskiego,

- występy grup tanecznych z Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko przygotowywane przez trenerkę Panią Lidię Żuchowską

- oraz występ  Zespołu Power Blues 40 + z Pionek.

Nie zabrakło również corocznej loterii fantowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

         W tym roku wystartowaliśmy po hasłem „ Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Pomoc zbiórki dotyczyła pozyskiwania środków dla wsparcia podstawowych oddziałów neonatologicznych. W większości tego typu oddziałów sprzęt od orkiestry stanowi podstawę nowoczesnego wyposażenia. Polska neonatologia zmienia się, co widzimy zarówno w opinii specjalistów jak i sygnałach od rodziców najmłodszych pacjentów. Właśnie prowadzone są zakupy dla oddziałów podstawowych. Fundacja planuje pozyskać dla nich między innymi stanowisko do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparat do nie inwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalny aparat USG czy pulsoksymetry.

Kochani wszystkim ludziom dobrego serca dziękujemy i już dziś zapraszamy na 27. Finał WOŚP za rok.

Kamera online - skwer

Kalendarium

styczeń, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

 

Nasze projekty