[ZDJĘCIA] Trzydniowy plener i ponad 35 prac. Garbatka okiem artystów-amatorów
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Dziewiętnastu artystów, ponad trzydzieści pięć prac i wyjątkowe wrażenia po obejrzeniu wystawy artystów amatorów uczestniczących w zajęciach  plastycznych dla dorosłych w radomskiej „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr”.

Poplenerowa wystawa odbyła się w czwartek 7 listopada w Garbatce-Letnisko. Swoje prace prezentowali artyści amatorzy, którzy na co dzień są uczestnikami zajęć plastycznych dla dorosłych z „Kuźni Artystycznej” Miejskiego Ośrodka Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Artyści odwiedzili Garbatkę w miesiącu czerwcu i w ciągu trzech dni uwiecznili korzystając z różnych technik malarskich wyjątkowe miejsca oraz obiekty znajdujące się na jej terenie.

Czwartkową wystawę otworzyła sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Marzena Pomarańska wraz z przewodniczącym rady Włodzimierzem Mazurem. Kilka słów o samej wystawie przedstawiła

opiekun grupy Elżbieta Raczkowska.

- Garbatka-Letnisko była miejscem, w którym mieliśmy plener. Osoby, które wyraziły chęć udziału w nim spędziły w tej urokliwej miejscowości trzy owocne dni w miesiącu czerwcu. Obiektów do malowania było dużo. To co podejmowali najczęściej artyści to las, zalew, stara architektura – mówiła Elżbieta Raczkowska prowadząca zajęcia rysunku i malarstwa w Miejskim Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu.

Słowa podziękowania za wyjątkowe prace przedstawiające walory Garbatki złożyła za pośrednictwem sekretarz gminy Marzeny Pomaranskiej wójt gminy Teresa Fryszkiewicz.

- Dziękuję, że wybraliście Państwo naszą gminę na czerwcowe „Rozmowy pędzlem malowane”, co z pewnością przyczyniło się do promocji Garbatki-Letnisko. Życzę jednocześnie, aby kolejne tworzone dzieła prezentowane na zorganizowanych wystawach i wernisażach, poszerzały horyzonty ale również zbliżały ludzi w czasie i przestrzeni.

Wystawa prac jest prezentowania w budynku byłej świetlicy gminnej znajdującej się przy ulicy Jana Kochanowskiego 135. Autorami prac są: Lucyna Borucka, Ryszard Brzeziński, Zofia Cholewa, Wanda Chudzio, Wojciech Czarnocki, Dorota Dąbrowska, Teodora Górska, Anna Grabiec, Bożena Leśniewska, Tadeusz Małaczek, Anna Michalczyk, Krystyna Poneta, Teresa Przybylska, Teresa Sznyrowska, Iwona Warchoł, Jolanta Weiser, Anna Wieteska, Eliza Wojszko, Ida Woźniak


 

 

 

08-11-2019 admin

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Biuletyn

Nasze projekty