[ZDJĘCIA, WIDEO] Betlejemskie Światełko Pokoju, świąteczne życzenia i degustacja potraw. IX Wigilia Gminna w Garbatce-Letnisko
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass

Świąteczne życzenia, wspólne łamanie się opłatkiem, degustacja potraw wigilijnych, przygotowanych przez darczyńców oraz instytucje - tak wyglądała IX już wspólna Wigilia Gminna w Garbatce-Letnisko, jaka odbyła się w czwartek 20 grudnia na skwerku przed budynkiem urzędu.

Na początku tradycyjnie Betlejemskie Światełko pokoju przekazali na ręce władz gminy harcerze z ZHP - Harcerze i harcerki pragną zanieść Betlejemskie Światło jak największej liczbie ludzi, dzieląc się tym samym radosną nowiną, krzewiąc najważniejsze wartości takie jak braterstwo i pokój - powiedział Roman Żarłok, komendant Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Pionkach. - Hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju to „Światło które łączy”. Jest ono szczególnie trafne z uwagi na przypadające w tym roku stulecie niepodległości Polski oraz sto lat Związku Harcerstwa Polskiego – dodał.

Ksiądz kanonik Bogdan Piwko odczytał Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa. Świąteczne życzenia oraz podziękowania za dobrą współpracę  dla władz gminy oraz mieszkańców przekazał proboszcz parafii pod wezwaniem Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk – Niech Boża miłość zagości w naszych sercach i naszych domach, a wieczór wigilijny będzie uroczystym spotkaniem, w czasie którego odczujemy obecność Jezusa Chrystusa – mówił ksiądz Rymarczyk


Mieszkańcom gminy życzenia świąteczne złożyła wójt Teresa Fryszkiewicz

oraz przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur

 

- Na okres Świąt Bożego Narodzenia życzę wam przede wszystkim spokoju ducha, aby każdy z nas zatrzymał się w tym pędzie i zapatrzył na choinkę, na opłatek w ciepłej rodzinnej atmosferze. Niech nowy rok 2019 przyniesie wam spełnienie wszystkich marzeń, nawet tych najśmielszych – mówiła wójt Terasa Fryszkiewicz.

 

Później przyszedł czas na wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń.


W przygotowanie tego wyjątkowego dnia zaangażowało się wiele osób oraz instytucje i placówki. Mieszkańcy mogli skosztować racuchów, kapusty z grochem, tradycyjnego barszczu czy kilku rodzajów śledzia. Na stole nie zabrakło również wielu owoców. O świąteczną oprawę muzyczną zadbali uczniowie z Zespołu Szkół w Garbatce-Letnisko.

 

 

 

20-12-2018 admin

Kalendarium

czerwiec, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Badania GUS

Nasze projekty