Gmina Garbatka-Letnisko Gospodarzem XIV Dożynek Powiatu Kozienickiego!
Gwiazdą imprezy będzie zespół Skaner. fot. fanpage zespołu

Gmina Garbatka-Letnisko wraz ze Starostwem Powiatowym w Kozienicach serdecznie zapraszają 27 sierpnia br. (niedziela), na Stadion Sportowy LKS PLON na "XIV Dożynki Powiatu Kozienickiego- Garbatka-Letnisko 2017".

Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów disco polo Skaner oraz uznana grupa wokalna Partita - to tylko niektórzy z artystów, których zobaczymy 27 sierpnia podczas XIV Dożynek Powiatu Kozienickiego Garbatka-Letnisko 2017.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12:00 od mszy świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce-Letnisku, którą celebrować będzie ks. biskup Henryk Tomasik, Ordynariusz Diecezji Radomskiej. Po nabożeństwie zebrani - prowadzeni przez Orkiestrę Dętą OSP w Kozienicach - przemaszerują w korowodzie na stadion sportowy przy ul. Kolejowej.

Inaugurację dożynek zaplanowano na godz. 13:15. Po przywitaniu gości przez gospodarzy uroczystości, odbędą się tradycyjne obrzędy: przekazanie wieńców i chlebów oraz pieśni w wykonaniu zespołu Relaks. Poznamy też wyniki konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy, nie zabraknie również wręczenia odznak "Zasłużony dla Rolnictwa". Starostami tegorocznych dożynek są Maria Maciejewska ze wsi Molendy oraz Lucjan Zawadzak z Garbatki Długiej.

Na godz. 14:45 zaplanowano występ grupy tanecznej dzieci oraz Zespołu Młodzieżowego z Garbatki-Letniska. Po nich wystąpi Chór Seniora Wrzos, a następnie rozstrzygnięte zostaną konkursu ODR, MIR i KRUS.

W międzyczasie będzie można zapoznać się ze stoiskami sołectw gminy Garbatka-Letnisko, różnych firm i instytucji, a najmłodsi będą mogli wyszaleć się na placu zabaw

Zabawa nie tylko w rytmach disco

O 16:00 wystartują koncerty zaproszonych zespołów. Najpierw zaśpiewa grupa Systematic. Historia grupy disco polo pochodzącej z Ogrodzieńca sięga pierwszej połowy lat 90. To autorzy takich piosenek jak "Nierealny sen", "Oczy niebieskie, usta malinowe" czy "Marzenia i sny". Podczas dożynek pojawią się na scenie dwukrotnie: o 16:00 i 18:00.

O 17:00 wystąpi grupa wokalna Partita, która powstała w 1966 roku i działała do 1976 r. Po latach formacja reaktywowała się w 1993 r. i nieprzerwanie bawi publiczność, takimi nieśmiertelnymi szlagierami jak "Mamy tylko siebie" czy "Pytasz mnie co ci dam". Obecnie grupę tworzą Anna Pietrzak, Ludmiła Zamojska, Bronisław Kornaus i Andrzej Frajndt.

O 18:30 ponownie zobaczymy kozienicki zespół Relaks, tym razem z nieco innym repertuarem.

Na godz. 19:00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru, czyli grupy Skaner. Formacja, której liderem jest Robert Sasinowski, działa od 1993 roku, a na swoim koncie ma takie hity disco polo jak "Nadzieja", "Pociąg do gwiazd", "American boy" czy "Moja wolność".

Dożynki zwieńczy wspólna zabawa taneczna z zespołem Nektar.

Na Dożynki Powiatu Kozienickiego zapraszają Starostwo Powiatowe w Kozienicach, Gmina Garbatka-Letnisko oraz Gminy Powiatu Kozienickiego. Patronat Honorowy nad imprezą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

sierpień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

 

Nasze projekty