Gminne zawody sportowo-pożarnicze za nami!

W niedzielne słoneczne przedpołudnie w dniu 23 lipca br., na boisku szkolnym w Gniewoszowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji udział wzięły trzy sąsiadujące ze sobą gminy: Gmina Garbatka-Letnisko, Gmina Gniewoszów oraz Gmina Sieciechów. Każda z nich zaprezentowała przygotowanie swoich poszczególnych jednostek OSP do prowadzenia różnorodnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Wszystko to odbywało się w atmosferze sportowego współzawodnictwa.

Łącznie udział w zawodach wzięło 10 drużyn męskich, 1 drużyna żeńska oraz 3 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zawody prowadził Zastępca Komendanta Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach brygadier mgr inż. Paweł Potucha, który przewodniczył również zespołowi sędziowskiemu. Gminę Garbatka-Letnisko reprezentowały trzy zespoły z: Bąkowca, Garbatki –Letnisko i Garbatki Nowej, a także udział w zawodach wzięła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza. Rywalizację rozpoczęto od sztafety z przeszkodami, a następnie mogliśmy oglądać ćwiczenia bojowe. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami bezpieczeństwa.

 

Wśród kibiców, którzy dopingowali i trzymali kciuki za swoje drużyny byli Wójtowie poszczególnych Gmin tj.: Robert Kowalczyk - Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, Marian Zbigniew Czerski – Wójt Gminy Sieciechów jak również gospodarz zawodów sportowo-pożarniczych Marcin Szymon Gac - Wójt Gminy Gniewoszów. I miejsce w tegorocznych zawodach zajęła OSP Garbatka-Letnisko i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, II miejsce OSP Garbatka Nowa, a III miejsce OSP Bąkowiec.

 

Po zakończonych zawodach i ogłoszeniu wyników Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk podziękował startującym drużynom za udział w zawodach i wręczył zwycięzcom puchary i nagrody.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

czerwiec, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

 

Nasze projekty