Rower także dla Garbatki!

Mino nam poinformować, iż w ślad za takimi  miastami jak Warszawa, Radom czy Lublin, już niedługo także w Garbatce-Letnisko, za symboliczną kwotę będzie można wypożyczyć rower. Gmina Garbatka-Letnisko prowadzi aktualnie rozmowy z ościennymi samorządowcami m.in. Gminą Pionki, Miastem Pionki, Gminą i Miastem Zwoleń, Gminą Jedlnia Letnisko, Gminą i Miastem Kozienice, Gminą Policzna, na temat wprowadzenia na tych obszarach Regionalnego Systemu Rowerowego.

Inicjatywa miałaby na celu nie tylko ujednolicenie systemu, stacji oraz kwot wypożyczania jednośladów. Przedsięwzięcie podniosłaby znacznie atrakcyjność tych obszarów, zbliżyło je regionalnie oraz zainicjowało I etap do innych, międzygminnych projektów. Koleje działania w przyszłości mogłyby prowadzić do wspólnego wyznaczania tras, szlaków turystycznych czy budowy ścieżek rowerowych.

W dzisiejszych czasach, w dobie korków oraz rosnącej emisji spalin samochodowych, coraz więcej ludzi przesiada się na rowery. Sprzyjają temu warunki atmosferyczne i dogodne trasy w tym obszarze. Wprowadzenie Regionalnego Systemu Rowerowego poszerzy ofertę spędzania wolnego czasu oraz wesprze tą zdrową dyscyplinę sportu i rekreacji. Ujednolicenie systemu i stacji wypożyczania rowerów pozwoli przykładowo Mieszkańcowi Miasta Pionki na wypożyczenie jednośladu, dotarcie nim do Garbatki-Letniska. A tam w miarę zmęczenia czy zmieniających się warunków atmosferycznych, podjęcie decyzji czy wrócić rowerem do Pionek czy pozostawić go w Garbatce, a wrócić pociągiem.

Dodajmy, iż władze samorządowe dążą do tego, aby cały system obsługiwał zewnętrzny operator. Im więcej samorządów weźmie udział w tej słusznej inicjatywie, tym większe możliwości i tym mniejsze koszty wynajmu jednośladów dla Mieszkańców.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

grudzień, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

 

Nasze projekty