USUWANIE I UNIESZKODLIWIANIE AZBESTU W GMINIE GARBATKA-LETNISKO!

W celu wyeliminowania negatywnego wpływu azbestu na zdrowie mieszkańców oraz na stan środowiska na terenie Polski ,stworzony został dokument – Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032 określający zadania nałożone przez Unię Europejską mające na celu oczyszczanie terytorium Polski z azbestu.

Gmina Garbatka-Letnisko już po raz siódmy umożliwiła naszym mieszkańcom pozbycie się azbestu z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( WFOŚiGW) w ramach Programu obowiązującego w 2017 r.: „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

 

 

W bieżącym roku zadaniem pn. „ Demontaż, odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Garbatka-Letnisko – VII etap” objęto 26 nieruchomości osób fizycznych zlokalizowanych na terenie gminy Garbatka -Letnisko. Przedmiot umowy obejmował: uzgodnienie z mieszkańcami terminów demontaży, odbioru odpadów zawierających azbest, foliowanie, oraz przetransportowanie odebranych wyrobów na składowisko. Na Składowisko Odpadów Niebezpiecznych Zawierających Azbest zgodnie z kartami przekazania odpadu z terenu gminy Garbatka-Letnisko trafiło 47,222 Mg azbestu.

W bieżącym roku Demontaż, odbiór i utylizację wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Garbatka Letnisko –VII etap, dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 16 349,00 zł oraz przez Gminę Garbatka-Letnisko w kwocie 2 885,13 zł. Prawidłowość rozliczenia przekazanych środków finansowych potwierdziła kontrola projektu przez pracowników WFOSiGW przeprowadzona w siedzibie Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko oraz w miejscach realizacji operacji w dniu 09.11.2017 r.

 

Zgodnie z zasadami udzielania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie ubiegać się może osoba fizyczna, która posiada tytuł prawny do obiektu budowlanego zlokalizowanego na terenie gminy Garbatka –Letnisko. Osoby prawne oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą składają wnioski o przyznanie dofinansowania do WFOŚiGW indywidualnie.
Dofinansowanie nie dotyczy nieruchomości w części wykorzystywanej do prowadzenia działalności gospodarczej. Dofinansowanie obejmuje następujący zakres prac:

· odbiór składowanych wyrobów zawierających azbest, transport na składowisko odpadów niebezpiecznych i unieszkodliwienie,

lub
· demontaż i odbiór wyrobów zawierających azbest, transport na składowisko odpadów niebezpiecznych i unieszkodliwienie.

Dofinansowaniem nie są objęte koszty związane z zakupem i montażem nowych pokryć dachowych.

Krystyna Jagieło

 

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

październik, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

 

Nasze projekty