Wielki finał WOŚP w Garbatce-Letnisku znowu blisko rekordu

Mamy już oficjalne wyniki 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sztabu #6166 w Garbatce-Letnisku. W tym roku finał zakończył się dla nas kwotą 11 150,87 zł i zbliżył się do zeszłorocznego rekordu.  Łączna wartość zebranych pieniędzy jest sumą wpłat do 22 puszek kwestarskich oraz 14 licytacji na stronie allegro.

     W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała pod hasłem „Finał z głową” i zbierała środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Był to już drugi Finał WOŚP, podczas którego zbierano fundusze dla laryngologii. Za zgromadzone w tym roku pieniądze Fundacja WOŚP zamierza zakupić specjalistyczny sprzęt, m.in. wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych.

     Podczas 29. Finału WOŚP w Garbatce-Letnisku pieniądze zbierało 11 wolontariuszy, którzy kwestowali w miejscowościach Garbatka-Letnisko, Bąkowiec, Zajezierze i Sieciechów. Tegoroczną rekordzistką była Wiktoria Piwońska, która uzbierała do puszki kwotę 769,46 zł, choć niewiele mniej pieniędzy znalazło się w puszkach Jagody Boryczki i Julii Janiszewskiej.

     W tym roku po raz pierwszy wystartowały Sztabowe Puszki Stacjonarne, które trafiły do 9 lokalizacji. Już od połowy grudnia do puszek można było wrzucać pieniądze w studiu tatuażu Lilith Tattoo, pracowni trychofryzjerskiej Madam, gabinetach kosmetycznych: Beauty i Kącik Piękna, salonach fryzjerskich: Jagoda i Julia oraz w sklepach: Pod kasztanami, Ola i Delikatesy Centrum. Tuż przed Wielkim Finałem swoją puszkę stacjonarną zarejestrował w sztabie #6166 Kozienicki Klub Motorowy i przysłowiowym „rzutem na taśmę” wziął udział w finale i odnotował największy sukces w niedzielnej zbiórce. W ciągu kilku godzin udało im się zebrać 1 208,67 zł. Równie wysoką kwotę uzbierała Beata Sekuła – właścicielka pracowni trychofryzjersiej Madam, która poważnie potraktowała hasło tegorocznego finału „Finał z głową” i w niedzielę świadczyła swoje usługi, z których cały dochód trafił do puszki WOŚP.

     W związku z panującą pandemią wszystkie zbiórki i kwesty odbyły się w reżimie sanitarnym, a część planowanych akcji odbyła się online. Mowa tu o aukcji gadżetów WOŚP oraz przekazanych przedmiotów. Pomysł okazał się trafiony, bo z samych licytacji udało się zebrać kwotę 2 162,47 zł. Największym powodzeniem podczas licytacji cieszyło się pióro ze złotym grawerem przekazane przez Teresę Fryszkiewicz- Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, które zostało wylicytowane za kwotę 316,00 zł. Na aukcję trafił również obraz Marii Hoffmann przekazany przez Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce-Letnisku.

Wszystkim wolontariuszom, firmom i osobom, które wsparły tegoroczną zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z całego serca dziękujemy! Ogromne podziękowania kierujemy również dla Radnej Gminy Garbatka-Letnisko – Jadwigi Kutyły, która od wielu lat jest członkiem sztabu WOŚP i wspiera go swoim doświadczeniem i spokojem. Wsparcia mentalnego jak i finansowego udzieliła również Wójt – Teresa Fryszkiewicz, która odwiedziła sztab #6166 mieszczący się w budynku "świetlicy" gminnej przy ul. Kochanowskiego 135 i z nieukrywaną satysfakcją śledziła postępy zbiórki na rzecz 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i do zobaczenia za rok.

 

01-02-2021 Olga

Kamera online - skwer

Kalendarium

październik, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty