[WIDEO, FOTO] Problemy na odcinku specjalnym. Zobaczcie jak wyglądała 5. Pogoń za Wiosną w Garbatce-Letnisko

Drobne problemy podczas sprawdzianu na orientację w terenie. Jeszcze większe podczas wydłużonego odcinka specjalnego. Nie zabrakło jednak hartu ducha i zdrowej rywalizacji podczas 5. "Motocyklowej Pogoni za Wiosną" w Garbatce-Letnisko.
Organizatorem pogoni była Sekcja motocyklowa LKS Plon, Gmina Garbatka-Letnisko a całą imprezę wsparli Wójt Gminy Policzna Tomasz Adamiec oraz Wójt Gminy Garbatka Letnisko Robert Kowalczyk.

[ZDJĘCIA] Siatkarze Cerrad Czarni Radom oraz Kampania społeczna „Smart Stop” w naszej szkole

We wtorek 11 kwietnia 2017  roku do Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko  przyjechali reprezentanci klubu Cerrad Czarni Radom, trener Robert Prygiel oraz pięciu zawodników: Łukasz Wiese, Jakub Urbanowicz, Dustin Watten, David Smith oraz Emanuel Kohut. W ramach akcji „Smart Stop” gościliśmy również dwie policjantki z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu.

Kampania społeczna „Smart Stop” prowadzona przez Mazowiecki Wydział Ruchu Drogowego ma na celu zwrócenie uwagi uczestnikom ruchu drogowego, jak niebezpieczne i zarazem tragiczne w skutkach może być nierozważne korzystanie z telefonów. Jak podkreślali organizatorzy prowadzonej kampanii, wyobraźnia przydaje się nie tylko za kierownicą, ale także na pasach. W działania mazowieckich policjantów włączyli się siatkarze Cerradu Czarnych Radom. Policjanci i siatkarze wspólnie promują zasadę: „nie odcinaj się od rzeczywistości”. Adresatami kampanii „Smart Stop” są przede wszystkim niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w tym dzieci i młodzież, ale także ich rodzice i dziadkowie.

Nie będzie wieży telekomunikacyjnej w centrum Garbatki. Inwestor się wycofał

Minister Infrastruktury i Budownictwa uchylił decyzję Wojewody Mazowieckiego w sprawie lokalizacji inwestycji w centrum Garbatki-Letniska. PKP PLK S.A. chciała tam wybudować wysoki do 47 metrów maszt radiokomunikacyjny, ale ostatecznie inwestor wycofał się z tego pomysłu. Po prawie dwóch latach zmagań prawnych, władzom gminy udało się uzyskać ten ważny efekt - centrum naszej malowniczej miejscowości nie zostanie oszpecone.

[FOTO] IV WARSZTATY MUZYKI LITURGICZNEJ

W dniach 24-26.03. 2017 roku już po raz czwarty rozbrzmiewały dźwięki i słowa Muzyki Liturgicznej. W tym roku Warsztaty jak w latach ubiegłych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na tegorocznych Warsztatach można było pogłębiać swoje zdolności muzyczne jak również, doskonalić swój głos. Mogło to się odbyć dzięki utalentowanym muzycznie uczestnikom.

VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko

W sobotę 4 marca w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko rozegrany został VI Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. W zawodach wystartowało 40 mieszkańców gminy. W czasie ceremonii otwarcia zawodów wszystkich przybyłych zawodników powitała wicedyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Garbatce- Letnisko Ewelina Piecyk- Kowalska.

[FOTO] Bal trzecioklasistów „W księżycową noc”

4 lutego 2017 roku odbył się w Garbatce- Letnisko uroczysty Bal Gimnazjalistów. W sali gimnastycznej Zespołu Szkół Samorządowych zebrali się zaproszeni goście: przewodniczący rady Włodzimierz Mazur, ksiądz Augustyn Rymarczyk, ksiądz Łukasz Bociek, przewodnicząca rady rodziców PSP Aleksandra Mieczyńska i PG Agnieszka Łyjak, rodzice, nauczyciele i młodzież klas trzecich.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

maj, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

 

Nasze projekty