[WIDEO] POCIĄG DO WOLNOŚCI!

10 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko odbyła się wieczornica z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy gminy. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Anna Sas Jaworska-żona majora Sas Jaworskiego, patrona 22. Pułku Ułanów Szwadronu Ziemi Kozienickiej. Wszystkich przybyłych już od progu witali nasi „żołnierze”: Łukasz Jędrys, Jakub Chmielewski, Piotr Nagadowski, Szymon Kałdunek i Igor Pacocha.

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Garbatka-Letnisko!

 11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia Polska po 123 latach niewoli, zaborów odzyskała niepodległość. My dziś również nie zapominamy! Pamiętamy o wszystkich naszych obrońcach, o tych wielkich o znanych nazwiskach jak Józef Piłsudski, i o tych których było najwięcej - o bezimiennych bohaterach. To dzięki nim przetrwała Polska mowa, obyczaje, to dzięki nim my dziś możemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości!

 

Rower także dla Garbatki!

Mino nam poinformować, iż w ślad za takimi  miastami jak Warszawa, Radom czy Lublin, już niedługo także w Garbatce-Letnisko, za symboliczną kwotę będzie można wypożyczyć rower. Gmina Garbatka-Letnisko prowadzi aktualnie rozmowy z ościennymi samorządowcami m.in. Gminą Pionki, Miastem Pionki, Gminą i Miastem Zwoleń, Gminą Jedlnia Letnisko, Gminą i Miastem Kozienice, Gminą Policzna, na temat wprowadzenia na tych obszarach Regionalnego Systemu Rowerowego.

USUWANIE I UNIESZKODLIWIANIE AZBESTU W GMINIE GARBATKA-LETNISKO!

W celu wyeliminowania negatywnego wpływu azbestu na zdrowie mieszkańców oraz na stan środowiska na terenie Polski ,stworzony został dokument – Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032 określający zadania nałożone przez Unię Europejską mające na celu oczyszczanie terytorium Polski z azbestu.

Gmina Garbatka-Letnisko już po raz siódmy umożliwiła naszym mieszkańcom pozbycie się azbestu z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( WFOŚiGW) w ramach Programu obowiązującego w 2017 r.: „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

 

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w toku!

Aktualnie trwają prace modernizacyjne, realizowane na Gminnej Oczyszczalni Ścieków typu LEMNA w Bąkowcu.  Zakres prac obejmuje m.in. modernizację systemu napowietrzania w jednym ze stawów oraz montaż bioreaktora osadu czynnego w stawie doczyszczającym. Celem prac jest wyeliminowanie uciążliwości zapachowych oraz poprawa jakości ścieków odpływających. Finał prac zaplanowano na koniec listopada br.

Ślubowanie Klas I.

 25 października o godz. 16.30 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko zapełniła się dziećmi ubranymi w galowe stroje. Towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Okazją do spotkania w tak licznym gronie było Ślubowanie uczniów klas I. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Brawurowo zatańczyły krakowiaka. To był egzamin, który zdały na szóstkę.

Dzień Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko

Kalendarz szkolny zapełniony jest po brzegi różnorodnymi zajęciami, spotkaniami, konkursami i ważnymi wydarzeniami, począwszy od uroczystego  rozpoczęcia roku szkolnego, a skończywszy na jego zakończeniu i powitaniu wyczekiwanych z utęsknieniem wakacji. Jest wśród tych kalendarzowych dni jeden niezwykły, wyjątkowy… 14 października. To data, która wszystkim kojarzyć się może tylko  z jednym, a mianowicie z Dniem Edukacji Narodowej.

WANDALIZM W GARBATCE-LETNISKO!

SZANOWNI MIESZKAŃCY!

Przykro nam poinformować, że na terenie placu budowy jednej z naszych inwestycji doszło do bardzo przykrego, a zarazem niepokojącego incydentu! Mowa tu o terenie Skweru im. mjr Władysława Szymanowskiego, który obecnie jest w stanie remontu. Wczoraj (23.10.2017 r) w godzinach nocnych, grupa ludzi znacząco uszkodziła nowo zamontowaną fontannę. Młotkiem zostały zbite lampy ledowe wewnątrz obiektu, uszkodzono także samą jego konstrukcję! Łączna wartość szkód jest znaczna! Tym samym incydent zakwalifikowano jako przestępstwo, Inwestor poinformował o powyższym Policję! Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o wszelkie informacje odnośnie potencjalnych osób, które mogły brać udział w zdarzeniu. Informacje należy kierować do Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko lub bezpośrednio na Posterunek Policji w Gniewoszowie.

ODBIÓR PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, odbędzie się w dniach 25 październik 2017 (środa) 26 październik 2017 (czwartek) od godz. 8.30 do 15.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik"

Prosimy zaopatrzenie się w odpowiednie materiały do pakowania odbieranych produktów.

 

 

 

VI MISTRZOSTWA SZACHOWE O PUCHAR WÓJTA GMINY GARBATKA-LETNISKO.

W dniach 20 -21. 10.2017 roku w Świetlicy Gminnej w Garbatce-Letnisku, odbyły się już VI Szachowe Mistrzostwa o Puchar Wójta Gminy Garbatka-Letnisko. Celem turnieju jest propagowanie tej niezwykłej dyscypliny wśród gier planszowych, jaką niewątpliwie są szachy! Jako ciekawostkę warto by wspomnieć, że Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu.

„DZIEŃ SENIORA” JUŻ ZA NAMI!

Kiedy nadchodzi jesienny czas najwyższa pora, uroczyście podkreślić: „ Dzień Seniora”! W dniu 19.10. 2017 roku w Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko,  „Stowarzyszenie Aktywnych 50+” przy wsparciu Wójta Roberta Kowalczyka zorganizowało „Dzień Seniora”!

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

listopad, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

 

Nasze projekty