ZAJĘCIA ORAZ WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH!

Kochani! Zaczął się kolejny rok szkolny, a już za chwilkę przyjdzie złota polska jesień. Pewnie zastanawiacie się jak będziecie spędzać ponure, jesienne i zimowe dni. Czy skazani jesteście na popołudnia przed telewizorem? Nic bardziej mylnego! Urząd Gminy Garbatka-Letnisko proponuje Wam bardziej aktywny wypoczynek. Już teraz przyjdź i zapisz się na cykl zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy nie lepiej wyjść z domu by:

  • poćwiczyć lub potańczyć przy dobrej muzyce,

  • porysować albo porzeźbić w dobrym towarzystwie,

  • pograć w dobrym tonie i dobrym nastroju?
    Już od października zaczynamy: Fitness z nowym instruktorami, Taniec dla dwóch grup wiekowych, Zajęcia plastyczne (rysunek, rzeźba, malarstwo) oraz zajęcia muzyczne w KzR w Garbatce-Letnisku.

MUZYCZNA GNYSIÓWKA!

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko oraz Centrum Konferencyjno- Szkoleniowe "Gnysiówka" w Garbatce - Zbyczyn  zapraszają 22 września 2017 roku (piątek) o godz. 19.00 na KONCERT PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ I WOJSKOWEJ.

Wystąpią: Pani Marzena Gładysz oraz Pani Anna Filipowicz - laureatki wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych oraz przeglądów Amatorskiej Twórczości Artystycznej.Usłyszymy "Szarą Piechotę", "Wołyński wiatr", "Biały Krzyż" i wiele innych.

 

Koncert jakiego jeszcze nie było!

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Garbatce-Letnisko!

 

2 września 2017 r. w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Do ogólnopolskiej akcji, po raz piaty włączyła się również Garbatka-Letnisko. Honorowym patronatem akcję Narodowego Czytania objęła Para Prezydencka – Andrzej Duda wraz z Małżonką, Agatą. Publiczne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego odbyło się w lokalu Kina Za Rogiem w Garbatce-Letnisko. Uczestnikami Narodowego Czytania byli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych oraz mieszkańcy Garbatki.

 

 

Dobre współdziałanie!

I zaczęło się! Miło nam poinformować, że właśnie rozpoczęto najbardziej wyczekiwaną w Garbatce-Letnisko inwestycję! Bowiem  16 sierpnia br. przekazano plac budowy dla zadania pn. "Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 691 (ul. Kochanowskiego w Garbatce-Letnisko)". Zadania, które jest idealnym przykładem dobrego współdziałania Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich oraz Gminy Garbatka-Letnisko. 

Prace nad budową mostu nabrały rozpędu!

Od niespełna miesiąca w miejscowości Bąkowiec realizowana jest kolejna ważna inwestycja. Mowa tu oczywiście o realizowanej przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, Przebudowie mostu nad rzeką Policzanką. Jak widać na załączonych fotografiach, prace budowlane są już w zaawansowanym etapie. Nowy most znacząco poprawi bezpieczeństwo i usprawni komunikację na drodze wojewódzkiej nr 691.

Mieszkańców informujemy, iż niebawem skończą się drobne utrudnienia w ruchu, bowiem finał inwestycji na przełomie III i IV kwartału br.

Niebawem Modernizacja Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Bąkowcu!

Miło nam poinformować, iż właśnie rozpoczęliśmy kroki do realizacji niezwykle ważnej dla Naszej Gminy inwestycji. Mowa tu oczywiście o "Modernizacji Gminnej Oczyszczalni Ścieków typu Lemna w Bąkowcu".

Gmina Garbatka-Letnisko podpisała już umowę z Wykonawcą projektu oraz samych robót budowlanych. Zaplanowane prace przede wszystkim mają na celu wyeliminowanie uciążliwości zapachowych oraz poprawę funkcjonalności oczyszczalni. Obejmą one m.in. wydzielenie miejsca w stawie oczyszczającym na montaż bioreaktora. Prace zakończą się w listopadzie br.

Gminne zawody sportowo-pożarnicze za nami!

W niedzielne słoneczne przedpołudnie w dniu 23 lipca br., na boisku szkolnym w Gniewoszowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji udział wzięły trzy sąsiadujące ze sobą gminy: Gmina Garbatka-Letnisko, Gmina Gniewoszów oraz Gmina Sieciechów. Każda z nich zaprezentowała przygotowanie swoich poszczególnych jednostek OSP do prowadzenia różnorodnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Wszystko to odbywało się w atmosferze sportowego współzawodnictwa.

Moja pierwsza kolonia w Garbatce- Letnisko!

 Studio Edukacji Artystycznej „Pinezka” z Radomia jest liderem animacji czasu wolnego. Jednostka już po raz kolejny wraz z Gminą Garbatka-Letnisko oraz Panią Krystyną Podgórską właścicielką   Ośrodka Tawerna Stawiska z Garbatki-Zbyczyn, zorganizowała w miejscu bezpiecznym i atrakcyjnym,  z dala  od miejskiego zgiełku i hałasu kolonie dla dzieci pt. „ Kolonia Blisko Domu - Moja pierwsza kolonia w Garbatce- Letnisko”.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

wrzesień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
2526272829301
2345678

 

Nasze projekty