Gminne zawody sportowo-pożarnicze za nami!

W niedzielne słoneczne przedpołudnie w dniu 23 lipca br., na boisku szkolnym w Gniewoszowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W rywalizacji udział wzięły trzy sąsiadujące ze sobą gminy: Gmina Garbatka-Letnisko, Gmina Gniewoszów oraz Gmina Sieciechów. Każda z nich zaprezentowała przygotowanie swoich poszczególnych jednostek OSP do prowadzenia różnorodnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Wszystko to odbywało się w atmosferze sportowego współzawodnictwa.

Moja pierwsza kolonia w Garbatce- Letnisko!

 Studio Edukacji Artystycznej „Pinezka” z Radomia jest liderem animacji czasu wolnego. Jednostka już po raz kolejny wraz z Gminą Garbatka-Letnisko oraz Panią Krystyną Podgórską właścicielką   Ośrodka Tawerna Stawiska z Garbatki-Zbyczyn, zorganizowała w miejscu bezpiecznym i atrakcyjnym,  z dala  od miejskiego zgiełku i hałasu kolonie dla dzieci pt. „ Kolonia Blisko Domu - Moja pierwsza kolonia w Garbatce- Letnisko”.

75 ROCZNICA PACYFIKACJI GARBATKI

W dniu 12 lipca 2017 r. w Gminie Garbatka-Letnisko odbyły się obchody 75 Rocznicy Pacyfikacji Garbatki. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce -Letnisko o godz. 18.00. Podczas Eucharystii homilię wygłosił Ks. Kanonik Augustyn Rymarczyk, który nawiązał do tragicznych wydarzeń i wymienił znaczną część osób pomordowanych.

WAKACJE WITAJĄ NAS....

 

W dniu 23 czerwca 2017 r. uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Zanim rozdane zostały świadectwa i nagrody dla uczniów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w w nauce i wyróżnili się aktywną postawą na rzecz szkoły, wspólnie uczestniczyliśmy we mszy świętej.

 

 

 

UWAGA - UTRUDNIENIA W RUCH DROGOWYM !!!

Gmina Garbatka-Letnisko informuje, iż w najbliższym czasie rozpoczną się prace remontowe polegające na przebudowie odcinka drogi wojewódzkiej nr 691 w tym mostu zlokalizowanego nad rzeką Policzanka w miejscowości Bąkowiec. Na czas prowadzonych robót ruch drogowy zostanie zamknięty. Trasa objazdu będzie odbywać się przez miejscowość Kozienice drogami krajowymi nr 79 i nr 48 oraz drogą wojewódzką nr 738.

Zielona Szkoła uczniów ZSS w Garbatce-Letnisko

W dniach 22 – 26 maja 2017 r. młodzież klas III i II Publicznego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko uczestniczyła w interdyscyplinarnych zajęciach edukacyjnych – „zielonej szkole” na terenie Sudetów. Przewodnim celem imprezy było zobrazowanie zróżnicowania przestrzeni geograficznej Regionu Starych Gór oraz ukazanie warunków środowiska naturalnego i jego ochrony na tle antropogenicznej modyfikacji dla potrzeb człowieka.

VII Gminny Dzień Dziecka już za nami!

W dniu 28 maja w Gminie Garbatka-Letnisko na G.O.W Polanka dzieci świętowały Dzień Dziecka. Festyn rozpoczęły dziecięce zawody wędkarskie, następnie odbyło się rozstrzygnięcie zawodów wędkarskich, w których pierwsze miejsce zajął Kacper Wiraszka, drugie miejsce Kacper Ziemka, natomiast dwa trzecie miejsca zajęli Nikola Janicka oraz Igor Paprocki.

Wręczenia nagród w konkursie dokonali Wójt Robert Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur oraz Waldemar Łukasik Wiceprezes Koła Wędkarskiego w Garbatce-Letnisko . Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wójta Gminy Roberta Kowalczyka.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

lipiec, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

 

Nasze projekty