Powrót połączeń PKS

Od 1 września 2020 r. PKS Radom utworzył nowe połączenia komunikacyjne, w tym m.in. na linii:

 

Zwoleń - Garbatka - Kozienice z przystankiem w Garbatce Nowej, Garbatce-Zbyczyn, Garbatce-Dziewiątce, Garbatce-Letnisko, Molendach i Bogucinie

 

Pionki - Bogucin - Janików - Kozienice

 

Szczegółowe informacje na stronie www.pksradom.pl

 

 

Rusza akcja inwentaryzacji źródeł ciepła

        Urząd Gminy Garbatka-Letnisko informuje, iż w dniach 14.09 – 15.10.2020r. będzie prowadzona w formie ankietyzacji akcja inwentaryzacji kotłów i systemów grzewczych na terenie Gminy wynikająca z realizacji Programu ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego.

        Celem akcji jest rozpoznanie, jakimi rodzajami kotłów mieszkańcy gminy ogrzewają swoje mieszkania. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o rzetelne wypełnienie ankiety, której wzór znajduje się poniżej.

        Ankieta będzie dotyczyła m.in. rodzaju ogrzewania budynku, typu kotła grzewczego, ilości zużytych mediów, izolacji cieplnej budynku, stanu okien oraz czy właściciel budynku jest zainteresowany wymianą źródła ciepła na ekologiczne i niskoemisyjne.

        Wypełnienie ankiety pozwoli na zebranie informacji, które posłużą do zidentyfikowania potrzeb mieszkańców i zaplanowania dofinansowania do wymiany źródeł ciepła.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z pracownikami Urzędu Gminy tel. 48 62 10 103, 48 62 10 194 wew.20

Rozpoczęcie roku szkolnego

Szanowni Państwo, 

Drodzy Rodzice

 

       1 września zbliża się wielkimi krokami. Tegoroczny początek roku szkolnego będzie jednak inny, niż do tej pory. W związku z pandemią Covid-19 zaszły zmiany w różnych sferach naszego życia. Stosując się do zasad bezpieczeństwa, musimy zakrywać nos i usta przebywając chociażby w sklepach, urzędach czy kościołach. Jak więc będzie wyglądać szkoła w nowej rzeczywistości, z którą przyszło się nam zmierzyć? Dyrektorzy szkół na bieżąco monitorują zalecenia i wytyczne dotyczące funkcjonowania placówek w dobie pandemii. Na dzień dzisiejszy nasze szkoły i przedszkole rozpoczynają nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym.

        Zdaję sobie sprawę, że obecna sytuacja jest dynamiczna i ciężka do przewidzenia jednak dołożymy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo waszym dzieciom.

 

Poniżej informacje o rozpoczęciu roku z poszczególnych placówek:

 

http://zss.garbatkaletnisko.pl/

http://www.psp-bogucin.edu.pl/joomla/

 

                                                                                                        Wójt

                                                                                             Teresa Fryszkiewicz

Dożynki Parafialne

W niedzielę 30 sierpnia w kościele parafialnym pw. NNMP w Garbatce-Letnisku odbyła się uroczysta Msza Święta dożynkowa, w której uczestniczyły lokalne władze, przedstawiciele powiatu kozienickiego, sołtysi oraz mieszkańcy gminy.

 

Kolejne środki zewnętrzne dla gminy

Kolejne środki zewnętrzne dla gminy tym razem na inwentaryzacje źródeł ogrzewania na terenie gminy Garbatka-Letnisko. W środę 05.08.2020 r. wójt Gminy Garbatka-Letnisko – Teresa Fryszkiewicz podpisała w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie umowę na ten cel. Środki pochodzą z programu Mazowiecki Instrument Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020 i mogą być przeznaczone na działania wynikające z obowiązujących przepisów prawa dotyczących ochrony powietrza. Otrzymana dotacja w wysokości 40 tyś zł w całości pokryje koszty inwentaryzacji.

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Heleny Wójcik

Niecodzienny jubileusz obchodziła Pani Helena Wójcik z Garbatki-Letnisko. Czcigodna Jubilatka 11 lipca 2020 roku ukończyła 100 lat. Obchody wyjątkowej uroczystości rozpoczęły się mszą świętą sprawowaną przez ks. dr. Macieja Będzińskiego w intencji Jubilatki w kościele w Garbatce-Letnisko. Po mszy świętej odśpiewano piękną pieśń z życzeniami. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się na urodzinowe przyjęcie, w którym uczestniczyła rodzina, znajomi oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Kamera online - skwer

Kalendarium

wrzesień, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011
Spis Rolny

Nasze projekty