Zaproszenie na pierwszą Sesję Rady Gminy Garbatka-Letnisko nowej kadencji!

Uprzejmie informuję, że pierwsza sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko wybranej w wyborach samorządowych w dniu 21 października 2018 r. odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego II w Radomiu z dnia 5 listopada 2018 r., na którą serdecznie zapraszam.

Sesja odbędzie się w budynku byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku.

Komisarz Wyborczy w ww. Postanowieniem ustalił następujący porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji.

  2. Przekazanie prowadzenia obrad najstarszemu wiekiem Radnemu.

  3. Złożenie ślubowania przez Radnych.

  4. Złożenie ślubowania przez Wójta.

  5. Wybór Przewodniczącego Rady.

  6. Zakończenie obrad.

 

                    WÓJT

/-/ mgr Robert Kowalczyk

KOMUNIKAT!

W związku z opracowaniem przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko Diagnozy Lokalnych Problemów Społecznych oraz Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, zwracamy się do mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko o wypełnienie anonimowej ankiety i pozostawienie jej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższych programów. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

 Ankieta dostępna pod linkiem

Ogłoszenie w sprawie ul. Zwoleńskiej oraz ul. Kozienickiej w Garbatce-Letnisku

Garbatka-Letnisko, dnia 7 listopada 208 roku

 

O G Ł O S Z E N I E

 Mieszkańcy ul. Zwoleńskiej oraz ul. Kozienickiej w Garbatce-Letnisku

 Urząd Gminy informuje, że w dniu 29 listopada 2018 roku o godz. 1700 w budynku byłej
Świetlicy  Gminnej  przy ul. Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku odbędzie się spotkanie
z Przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Warszawa, na którym prezentowana będzie koncepcja przebudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku Garbatka – Wilczowola od km 92+672 do km 100+711.

Z uwagi na rangę zagadnienia proszę o niezawodne przybycie!

                                                                                                                                             z up. WÓJTA

 

                                                                                                                                    (-) Teresa Fryszkiewicz

RENOWACJA GROBU JANINY I JÓZEFA LEWANDOWICZÓW – RODZICÓW ANNY LEWANDOWICZ PS. „HANIA” !

INICJATYWA ŚRODOWISKA NAUCZYCIELSKIEGO

Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko

 

W 100 lecie odzyskania niepodległości nauczyciele, społeczność uczniowska, pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko przy współpracy z ks. kanonikiem Augustynem Rymarczykiem – proboszczem parafii rzymsko-katolickiej w Garbatce-Letnisko oraz rodzicami uczniów i wszystkimi ludźmi dobrej woli, podejmują się zebrania środków pieniężnych na renowację miejsca spoczynku rodziców Anny Lewandowiczówny – działaczki Związku Walki Zbrojnej Armii Krajowej obwodu kozienickiego, więźniarki i ofiary obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau.

 

Zbiórki do puszek odbywać się będą na terenie cmentarza  parafialnego w Garbatce-Letnisko w dniach: 

  • 1 listopada – Wszystkich Świętych
  • 2 listopada – Dzień Zaduszny
  • 9 listopada – w Publicznej Szkole Podstawowej podczas wieczornicy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości  

Ślubowanie uczniów klas I PSP w Garbatce-Letnisko

12 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z udziałem pani dyrektor Agnieszki Babańcy, pani wicedyrektor Eweliny Piecyk-Kowalskiej, pani Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Teresy Fryszkiewicz, pani Przewodniczącej Rady Rodziców Aleksandry Mieczyńskiej, Rodziców uczniów klas I, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z klas II i III.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w PSP w Garbatce-Letnisko

Dzień Edukacji Narodowej to dzień wyjątkowy. To dzień, w którym uczniowie w sposób szczególny okazują swoim nauczycielom wdzięczność i składają podziękowania za ich codzienny trud, poświęcenie, przekazywaną wiedzę oraz troskę o dobro wychowanków. Z okazji tego wyjątkowego święta 12 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko odbyła się uroczysta akademia.

Przybyli na nią goście: Wójt Gminy Garbatka – Letnisko pan Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy pani Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy pan Włodzimierz Mazur, zastępca kierownika Referatu Infrastruktury Budownictwa i Promocji Urzędu Gminy pani Magdalena Marszałek, ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Aleksandra Mieczyńska, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką”

 „Wiemy doskonale ,że jest to prawdziwa sztuka - robić tak, że zabawą staje się nauka” - uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką”

 Jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty obchodzą swoje zasłużone święto. Właśnie z tej okazji 12 października w  przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy p. Robert Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy p. Włodzimierz Mazur, Sekretarz Gminy p. Teresa Fryszkiewicz,  p. Magdalena Marszałek, ks. dziekan Augustyn Rymarczyk, ks. Filip Lorenc  oraz przedstawiciele Rady Rodziców. 5 – latki z grupy „Leśne Duszki” zaprezentowały program artystyczny: inscenizację, piosnkę oraz widowiskowy taniec.

VII Szachowe Mistrzostwa Gminy Garbatka-Letnisko o Puchar Wójta już za nami!

W dniach 26-27 października br. w Budynku dawnej Świetlicy odbyły się  już  VII Szachowe Mistrzostwa Gminy Garbatka-Letnisko o Puchar Wójta. Szachiści rozegrali dziesięciorundowe rozgrywki w tzw. systemie kołowym, w którym każdy z uczestników skonfrontował swoje umiejętności ze wszystkimi rywalami.

W rozgrywkach brało udział 8 osób, w tym dwie kobiety. W tym roku najlepszym okazał się być Robert Węglarz , który obronił tytuł - wygrywając wszystkie 10 partii.  Seweryn Krawiec zajął 2 miejsce osiągając 7,5 pkt., miejsce 3 należało do Kazimierza Domaradzkiego , który zdobył 6,5 pkt. Wśród kobiet zwyciężczynią tegorocznego turnieju została Patrycja Grzywacz.

Turniej odbył się w miłej atmosferze, w duchu „fair play” . Nagrody zostały wręczone przez Panią Magdalenę Marszałek. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz medale ufundowane przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko ,   wszystkim uczestnikom zostały wręczone również  kubki z logiem Gminy oraz czasopisma szachowe. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach,  a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Marta Kochowska

Odbiór Paczek Żywnościowych 08 - 09 listopad 2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 PODPROGRAM 2018, odbędzie się w dniach 08 listopad 2018 (czwartek) godzina 8.30 - 15.00, 09 listopad 2018 (piątek) godz. 8.30 - 14.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik"

Prosimy zaopatrzenie się w odpowiednie materiały do pakowania odbieranych produktów.

Przekazanie sprzętu ratownictwa dla jednostek OSP Garbatka-Letnisko

W dniu 29.10.2018 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratownictwa  dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko za łączną kwotę 11.459,00 zł,  który został współfinansowany w kwocie 11.344,41zł ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości oraz wkładu własnego z budżetu Gminy w kwocie 114,59zł.

Kolejny sprzęt dla naszych OSP!

Bardzo miło nam poinformować, iż Marszałek Województwa Mazowieckiego doposażył trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Garbatka-Letnisko w nowy, profesjonalny sprzęt i ubiór do celów ratowniczych. Dzięki przychylności władz wojewódzkich OSP Garbatka-Letnisko oraz OSP Bąkowiec otrzymały po 6 par hełmów ratowniczych, strażackich z latarkami, buty orz rękawice strażackie, natomiast OSP Garbatka Nowa zyskała nowy agregat prądotwórczy.

Uroczystego przekazania sprzętu obdarowanym Druhom dokonali Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Zbigniew Gołąbek, Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pan Włodzimierz Mazur oraz Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz. Jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt znacznie wzbogaci prowadzone akcje ratownicze, a co za tym idzie zwiększy bezpieczeństwo naszych Mieszkańców.

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Biuletyn

Nasze projekty