„NIECH ŻYJĄ TEKSTY! CZYTANIE KAPUŚCIŃSKIEGO” W CZARNOLESIE.

Grupa Teatralna „Elektra” z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z Garbatki-Letniska w dawnym domu swojego patrona –  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie –  zamierza przeczytać:  wiersze i wybrane „Lapidaria”, Ryszarda Kapuścińskiego, fragmenty powieści Beaty Pawlak „Aniołek” i  książki reporterskiej Wojciecha Tochmana „Córeńka”.

Imprezie towarzyszyć będzie koncert altówkowy  Malwiny Skoczylas.

 

MUZEUM JANA KOCHANOWSKIEGO W CZARNOLESIE:  9 MARCA 2022,  GODZ. 12. WSTĘP WOLNY.

 

Gmina Garbatka-Letnisko organizuje zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy. Od poniedziałku zostają uruchomione dwa punktu odbioru darów

Rosja zaatakowała Ukrainę. Wraz z postępami rosyjskiej inwazji, narasta kryzys humanitarny. Swoje miejsca zamieszkania opuszczają zwykli mieszkańcy Ukrainy, szukając schronienia w stacjach metra, inni próbują za wszelką cenę wydostać się z kraju. Części z nich udaje się przedostać do naszego kraju, pomóżmy więc przetrwać im ten trudny czas.

Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 691 do końca Bąkowca

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 691
od m. Garbatka-Letnisko do m. Bąkowiec gmina Garbatka-Letnisko, powiat kozienicki”
na odcinku od km 13+322 do km 20+789 (tj. ul. Kochanowskiego od ul. Klonowej w Garbatce-Letnisko przez całą miejscowość Bąkowca aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 738 relacji Kozienice-Puławy w msc. Bąkowiec).

WOŚP zagrała rekordowo w Garbatce-Letnisko

Sztab w Garbatce-Letnisko mieścił się w Urzędzie Gminy, a jego szefem była pracownik urzędu Olga Jasek-Siwecka. Do akcji tradycyjnie już włączyła się wójt Teresa Fryszkiewicz, która także przekazała przedmioty na licytacje. Wójt liczyła na hojność licytujących.

Końcowy odbiór ulicy Martyrologii

W drugiej połowie grudnia odbył się końcowy odbiór rozbudowy ulicy Martyrologii. Odbioru końcowego robót dokonała komisja powołana przez Panią Wójt Gminy z udziałem Pani Wójt przedstawicielem wykonawcy, inspektora nadzoru inwestorskiego oraz kierownika budowy.

Kolejna zbiórka krwi w Garbatce-Letnisku

Regionalne Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu wraz z Urzędem Gminy Garbatka-Letnisko zorganizowali już po raz kolejny mobilną zbiórkę krwi. Dzięki zbiórce udało się uzyskać od dawców blisko 4 litry tego drogocennego daru życia.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

sierpień, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty