Egzaminy gimnazjalne rozpoczęte zgodnie z planem

W środę mimo bezterminowego strajku nauczycieli rozpoczęły się egzaminy gimnazjalne. W całym kraju do egzaminu przystąpiło blisko 350 tysięcy uczniów III klas gimnazjalnych. W Garbatce-Letnisko do dzisiejszego testu z przedmiotów humanistycznych przystąpili wszyscy uczniowie naszej szkoły.

[FOTO, WIDEO] 75. Rocznica Bitwy pod Molendami

W minioną niedzielę 7 kwietnia br. odbyły się obchody 75. Rocznicy Bitwy pod Molendami.  Tego dnia jak co roku, pamięć o przeszłości nakazała nam spotkać się w miejscowości Molendy, aby przypomnieć bardzo ważną datę. 7 kwietnia 1944 roku bowiem, oddziały Batalionów Chłopskich i Armii Krajowej pod dowództwem Józefa Abramczyka „Tomasza” i „Gryfa”, otoczone we Wsi Molendy przez przeważające siły niemieckie, stoczyły zaciętą bitwę, wyrywając się zarazem z okrążenia. Była to największa Bitwa Partyzancka w całym Obwodzie Kozienickim, podczas II Wojny Światowej. Kto wie jak potoczyłyby się losy Naszego Narodu, gdyby nie bohaterstwo poległych w walce. Niestety nie ma już wśród nas żadnego ze  świadków tych tragicznych wydarzeń. W roku 2018 odszedł od nas Kapitan Eugeniusz Siwiec. Dlatego też naszym lokalnym, a przede wszystkim narodowym obowiązkiem jest krzewienie pamięci o bohaterach, dzięki którym my dzisiaj żyjemy w wolnym kraju.

Uczniowie z Garbatki na podium w biegach przełajowych w Pionkach

4 kwietnia 2019 roku na terenie Lasów Państwowych Nadleśnictwa Kozienice odbyły się biegi przełajowe zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” oraz Nadleśnictwo Kozienice z siedzibą w Pionkach. Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko liczyła 43 uczniów pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Andrzeja Suwały oraz Waldemara Langi.

Informacja!

Informujemy, iż szkoły i przedszkole, dla których Gmina Garbatka-Letnisko jest organem prowadzącym, po przeprowadzeniu referendów strajkowych w każdej z placówek, poinformowały Urząd Gminy Garbatka-Letnisko o przyłączeniu się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli.

Dzień Sołtysa w Gminie Garbatka-Letnisko

Dnia 11 marca przypada Ogólnopolski Dzień Sołtysa – to wyjątkowe święto podkreśla istotną rolę osoby Sołtysa w polskiej wsi. Z tej okazji spotkanie Teresy Fryszkiewicz – Wójta Gminy Garbatka-Letnisko z Gospodarzami sołectw w dniu 5 marca miało uroczysty charakter.    

Zaproszenie na posiedzenie komsji stałych

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
w dniu 11 marca 2019 r. (poniedziałek) o godz. 12.00
w budynku byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135
w Garbatce-Letnisko
 

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Biuletyn

Nasze projekty