KOMUNIKAT

Drodzy Mieszkańcy

w związku z realizacją projektu pn. „Mazowieckie Syreny+ - rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności” realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Unii Europejskiej  uprzejmie informujemy, że na obiekcie Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko zostaną wykonywane prace montażowe syren.

Dzień Strażaka w Garbatce-Letnisku

Dzień Strażaka, to międzynarodowe święto, obchodzone 4 maja w Dzień Świętego Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji w poniedziałek 2 maja OSP w Garbatce-Letnisku rozpoczęła obchody mszą świętą w kościele pw. NNMP w Garbatce-Letnisku, którą celebrował ksiądz dziekan Augustyn Rymarczyk. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych wójt Teresa Fryszkiewicz i radna Gminy Garbatka-Letnisko Jadwiga Kutyła.  

KONKURS NA NOWE LOGO GMINY - DRUGA SZANSA

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko ponownie ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego nowego logo Gminy Garbatki-Letniska ze względu na brak rozstrzygnięcia w pierwszym naborze. Celem konkursu jest stworzenie nowego znaku identyfikacji wizualnej, którym samorząd będzie się posługiwał w materiałach promocyjnych i informacyjnych.

Poznajemy ptasich sąsiadów – relacja na żywo z gniazda bociana białego w Molendach.

Gdy małe dzieci pytają „skąd się wzięły”, rodzice chętnie odpowiadają -  „bocian was przyniósł". A skąd wzięły się bociany? Na to i inne pytania będziemy mogli otrzymać odpowiedź dzięki wyjątkowemu projektowi, który właśnie rusza w gminie Garbatka-Letnisko. Dzięki doświadczonym ornitologom z Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego z pomocą Enea Wytwarzanie sp. z o.o.  w bieżącym sezonie będzie możliwość śledzenia na żywo losów rodziny bocianów w Molendach (gmina Garbatka-Letnisko).

78 rocznica Bitwy pod Molendami

Lokalne władze, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Garbatki-Letniska uczcili w niedzielne 3 kwietnia pamięć poległych w Bitwie pod Molendami. Atmosfera była podniosła i nie zabrakło nawiązania do aktualnej sytuacji w Ukrainie.

Ważna informacja. Wystąpią przerwy w dostawie wody

Od piątku na terenie Gminy Garbatka-Letnisko występuje w dalszym ciągu masowa awaria sieci elektroenergetycznej, wywołanej przejściem obfitych opadów mokrego śniegu. Problemy związane z zasilaniem powodują również czasowe ograniczenia w dostawie wody. - W związku z nadzwyczajną sytuacją braku zasilania energetycznego dzisiaj w godz. od 12:00 do 14:00 nastąpi planowana przerwa w dostawie wody.

Dzień Sołtysa w Gminie Garbatka-Letnisko

11 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Sołtysa. W tym dniu Teresa Fryszkiewicz – Wójt, Włodzimierz Mazur – Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko, Marzena Pomarańska-Sekretarz Gminy oraz Aleksandra Mieczyńska-Skarbnik Gminy spotkali się z Gospodarzami Sołectw, którzy na co dzień zajmują się sprawami lokalnych społeczności. Oprócz życzeń od władz gminy odczytano również list do sołtysów od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Artykuły biurowe dla uchodźców z Ukrainy

Cała Polska od 13 dni żyje tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie. Okazując swoją solidarność z jej obywatelami organizuje wszelką możliwą pomoc zarówno na szczeblu krajowym jak i samorządowym. Pospolite ruszenie trwa, a osób chętnych do niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy przybywa.   

„NIECH ŻYJĄ TEKSTY! CZYTANIE KAPUŚCIŃSKIEGO” W CZARNOLESIE.

Grupa Teatralna „Elektra” z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z Garbatki-Letniska w dawnym domu swojego patrona –  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie –  zamierza przeczytać:  wiersze i wybrane „Lapidaria”, Ryszarda Kapuścińskiego, fragmenty powieści Beaty Pawlak „Aniołek” i  książki reporterskiej Wojciecha Tochmana „Córeńka”.

Imprezie towarzyszyć będzie koncert altówkowy  Malwiny Skoczylas.

 

MUZEUM JANA KOCHANOWSKIEGO W CZARNOLESIE:  9 MARCA 2022,  GODZ. 12. WSTĘP WOLNY.

 

Gmina Garbatka-Letnisko organizuje zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy. Od poniedziałku zostają uruchomione dwa punktu odbioru darów

Rosja zaatakowała Ukrainę. Wraz z postępami rosyjskiej inwazji, narasta kryzys humanitarny. Swoje miejsca zamieszkania opuszczają zwykli mieszkańcy Ukrainy, szukając schronienia w stacjach metra, inni próbują za wszelką cenę wydostać się z kraju. Części z nich udaje się przedostać do naszego kraju, pomóżmy więc przetrwać im ten trudny czas.

Kamera online - Bociany Molendy

Kamera online - skwer

Kalendarium

czerwiec, 2023
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty