Odbiór Paczek Żywnościowych 26 - 27 listopad 2018!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 PODPROGRAM 2018, odbędzie się w dniach 26 listopad 2018 (poniedziałek) godzina 8.30 - 16.00, 27 listopad 2018 (wtorek) godz. 8.30 - 15.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik".

 

Prosimy zaopatrzenie się w odpowiednie materiały do pakowania odbieranych produktów.

Kolejny raz włączamy się do akcji ,,Szlachetna Paczka”!

Szanowni Państwo!

Kolejny raz włączamy się do akcji,, Szlachetna Paczka”.

 

Dziękuję za ubiegłe lata i w tym roku zwracam się z prośbą o pomoc w organizacji paczki dla wybranej rodziny. Przygotowane przez  nas produkty to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, swoiste przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie.

Poniżej zamieszczam potrzebne rzeczy i liczę na Państwa wsparcie!

 

Zbiórka produktów będzie trwać do 5 grudnia 2018 r.

Bardzo proszę o włączenie się ponownie do akcji, gdyż tylko z Państwa pomocą możemy sprawić, że święta Bożego Narodzenia dla pani Renaty będą magiczne!

Pierwsza Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko za nami!

Podczas poniedziałkowego posiedzenia już Nowej Rady ukonstytuowały się władze samorządowe Gminy Garbatka-Letnisko na kadencję 2018-2023.  W zebraniu uczestniczyli nowi radni, Pani Wójt elekt, księża z pobliskiej parafii, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych, pracownicy Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko oraz licznie zgromadzeni Mieszkańcy.

 

 

Pierwszą sesję Rady Gminy otworzył z upoważnienia Wójta  oraz Komisarza Wyborczego – Przewodniczący Rady Gminy ubiegłej kadencji, Pan Włodzimierz Mazur. Spotkanie zgodnie z wytycznymi w ustawie poprowadziła Radna najstarsza wiekiem – Pani Irena Piechocińska.

Wspomnienie o Ś.P Druhu Marianie Krekorze!

Z przykrością informujemy, iż w dniu dzisiejszym żegnamy w Gminie Garbatka-Letnisko bardzo zacnego człowieka - Ś.P Druha Mariana Krekorę. Wieloletniego Prezesa OSP Garbatka-Letnisko, wielkiego społecznika, oddanego strażaka ochotnika, a przede wszystkim wspaniałego i ciepłego człowieka, zawsze gotowego do niesienia pomocy potrzebującym.  Takim Go zapamiętamy. 

Marian Krekora urodził 13 października 1934 roku w Zajezierzu. Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko była jego największą pasję, pełnił ją z ogromnym oddaniem!

Prośba o pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego - Honorowego Obywatela Gminy Garbatka-Letnisko!

Szanowni Mieszkańcy!

Z przykrością informujemy, iż Pan Ryszard Szurkowski - Honorowy Obywatel Gminy Garbatka-Letnisko w czerwcu br. przeszedł bardzo poważny wypadek w Niemczech, podczas wyścigu amatorów. Kolaż jest sparaliżowany i walczy o powrót do zdrowia.

Pan Ryszard przeszedł już szereg poważnych operacji, w tym jedną trwającą siedem godzin. Jednak aby wrócić do zdrowia, a przede wszystkim radzić sobie w życiu codziennym potrzebna jest długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Koszty kuracji znacząco przewyższają możliwości finansowe Pana Ryszarda.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty na poniżej podany numer rachunku bankowego.

Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację zajmuje się "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990".

09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy:

ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,
60-594 Poznań,
a w tytule: "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Kochani każda złotówka się liczy! Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi!

Zmiana terminu zajęć Fitness!

Kochani!

Uprzejmie informujemy o zmianie terminu najbliższych zajęć Fitness.  Wyjątkowo odbędą się one w dniu 20.11.2018 (wtorek).

Wszystkich uczestników zajęć zapraszamy na godz. 17.15 do Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce-Letnisko- na małą salę gimnastyczną, na parterze.

Dla Niepodległej!

9 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna wieczornica z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ świętujemy 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. W pięknie udekorowanej przez panie Renatę Strzałkowską- Jędrasek i Agatę Styczyńską sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 200 gości, którzy mieli okazję wysłuchać wzruszających pieśni i wierszy patriotycznych.

 

Program, przygotowany przez panie Monikę Bernacik, Bernadetę Basaj i Agnieszkę Rygiel,  poprowadziły pani dyrektor Agnieszka Babańca i pani wicedyrektor Ewelina Piecyk- Kowalska. Recytatorzy: Kacper Gola, Filip Matejszczak, Olga Karaś, Zofia Bolesławska, Oskar Łyjak, Kacper Strzelecki, panie Ewa Krygier i Maria Bernacik oraz Amelia Hołuj przenieśli nas w czasy odległej i nieco bliższej historii. Solówki pana Krzysztofa Boryczki, pana Pawła Kibila,  Natalii Skiby, Oliwii Sałek i Aniki Kęski  m.in. „Matczynych rąk”, „Ojczyzno ma”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” czy „Białego krzyża” nie tylko wzruszyły, ale też skłoniły do zastanowienia nad tym, jakie znaczenie mają dziś dla nas  takie pojęcia jak ojczyzna, wolność i patriotyzm.

Nowe władze samorządowe nominowane!

W dniu 15 października 2018 r. Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisko Pan Artur Rusinek wręczył zaświadczenie wyboru, każdemu z 15 Radnych, którym Mieszkańcy naszej małej Ojczyzny w dniu 21 października 2018 r. udzielili kredytu zaufania oddając swój głos.

 

Skład Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji (2018-2023):

 1. Basaj Krystyna
 2. Dębowczyk Ewa
 3. Kamiński Bartłomiej
 4. Kutyła Jadwiga
 5. Kwaśnik Barbara
 6. Mazur Ryszard
 7. Mazur Włodzimierz
 8. Michałowska Dorota
 9. Otarkowska Grażyna
 10. Pacuła Czesław
 11. Piechocińska Irena
 12. Piechota Marianna
 13. Skocz-Michalska Hanna
 14. Świątek Michał
 15. Ziarkowska Dorota

Nominację w tym dniu na stanowisko Wójta Gminy Garbatka-Letnisko odebrała również Pani Teresa Fryszkiewicz. Przewodniczący Gminnej Komisji życzył zarówno Pani Wójt jak Radnym dużo sukcesów, trafnych decyzji i owocnej pracy.  

 

My ze swojej strony nowym władzom samorządowym gratulujemy pomyślnego wyborczego wyniku oraz życzymy satysfakcji z wykonywanych funkcji, a także powodzenia w realizacji zamierzeń służących dobru lokalnej społeczności.

 

Izabela Szczepanek

Fot. Mariusz Grotkowski

Gmina Garbatka-Letnisko w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia Polska po 123 latach niewoli, zaborów odzyskała niepodległość. My dziś w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości  również nie zapominamy! Pamiętamy o wszystkich naszych obrońcach, o tych wielkich o znanych nazwiskach jak Józef Piłsudski, i o tych których było najwięcej - o bezimiennych bohaterach. To dzięki nim przetrwała Polska mowa, obyczaje, to dzięki nim my dziś możemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości!

Zaproszenie na pierwszą Sesję Rady Gminy Garbatka-Letnisko nowej kadencji!

Uprzejmie informuję, że pierwsza sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko wybranej w wyborach samorządowych w dniu 21 października 2018 r. odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego II w Radomiu z dnia 5 listopada 2018 r., na którą serdecznie zapraszam.

Sesja odbędzie się w budynku byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku.

Komisarz Wyborczy w ww. Postanowieniem ustalił następujący porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.

 2. Przekazanie prowadzenia obrad najstarszemu wiekiem Radnemu.

 3. Złożenie ślubowania przez Radnych.

 4. Złożenie ślubowania przez Wójta.

 5. Wybór Przewodniczącego Rady.

 6. Zakończenie obrad.

 

                    WÓJT

/-/ mgr Robert Kowalczyk

KOMUNIKAT!

W związku z opracowaniem przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko Diagnozy Lokalnych Problemów Społecznych oraz Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, zwracamy się do mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko o wypełnienie anonimowej ankiety i pozostawienie jej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższych programów. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

 Ankieta dostępna pod linkiem

Ogłoszenie w sprawie ul. Zwoleńskiej oraz ul. Kozienickiej w Garbatce-Letnisku

Garbatka-Letnisko, dnia 7 listopada 208 roku

 

O G Ł O S Z E N I E

 Mieszkańcy ul. Zwoleńskiej oraz ul. Kozienickiej w Garbatce-Letnisku

 Urząd Gminy informuje, że w dniu 29 listopada 2018 roku o godz. 1700 w budynku byłej
Świetlicy  Gminnej  przy ul. Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku odbędzie się spotkanie
z Przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział Warszawa, na którym prezentowana będzie koncepcja przebudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku Garbatka – Wilczowola od km 92+672 do km 100+711.

Z uwagi na rangę zagadnienia proszę o niezawodne przybycie!

                                                                                                                                             z up. WÓJTA

 

                                                                                                                                    (-) Teresa Fryszkiewicz

Kamera online - skwer

Kalendarium

styczeń, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Biuletyn

Nasze projekty