Gminne lokale socjalne są już gotowe

Pod koniec roku 2018 zakończyły się prace budowlane związane z adaptacją pomieszczeń pierwszego piętra w byłej Publicznej Szkole Podstawowej w Bąkowcu.  W ramach inwestycji powstały 4 lokale socjalne o łącznej powierzchni użytkowej 204,33 m², tj. 4 odrębne pomieszczenia z podstawowym wyposażeniem kuchennym i sanitarnym.

27. FINAŁ WOŚP JUŻ ZA NAMI!

W niedzielę 13 stycznia, od wczesnych godzin rannych na ulicach Garbatki, Zajezierza oraz  Sieciechowa można było spotkać wolontariuszy,  którzy kwestowali na rzecz WOŚP. Tegoroczny finał odbywał się pod hasłem "Pomaganie jest dziecinnie proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha"  na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Sztab mieścił się w budynku po gminnej świetlicy przy ul. Kochanowskiego 135, zbiórkę prowadziło ponad 20 wolontariuszy, których nie zniechęcił chłód oraz deszcz.

13 stycznia 2019 roku 27. Finał WOŚP w Garbatce-Letnisko!

13 stycznia 2019 roku w Garbatce-Letnisko po raz 27 zagra  Wielki Finał Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Start o godzinie 15:00 w budynku dawnej Świetlicy Gminnej w Garbatce-Letnisko (ul. Kochanowskiego 135)!

 

W programie:

  • występ Chóru Klubu Seniora „Wrzos”,
  • występ zespołu tanecznego w wykonaniu uczestników warsztatów tanecznych odbywających się w naszej Gminie, prowadzonych przez trenera i choreografa  - Panią Lidię Żuchowską,                        
  • występ młodzieżowego zespołu muzycznego z Garbatki-Letniska,
  • Występ duetu muzycznego działającego przy Stowarzyszeniu "MUZYK.COM"
  • licytacje gadżetów WOŚP,

Sztab mieści się w budynku dawnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko, przy ul. Kochanowskiego 135. Sztab liczy ponad 20 wolontariuszy głównie z Gminy Garbatka-Letnisko ale także z Zespołu Placówek Oświatowych w Sieciechowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Zajezierza W tym dniu wolontariusze WOŚP będą kwestowali na terenie Garbatki, Bąkowca,  Bogucina, Sieciechowa oraz Zajezierza.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

 

Sie Ma!

 

kk/kk

Zaproszenie na III Sesję Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji!

Uprzejmie informuję, że dnia 20 grudnia 2018 r. (czwartek) o godz. 13.00 w budynku po byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbędzie się III Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji, na którą serdecznie zapraszam.

 

Porządek obrad:

1.Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności.
2.Zapoznanie Radnych z porządkiem obrad.
3.Przyjęcie protokołu z obrad II Sesji Rady Gminy.
4.Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Garbatka-Letnisko na lata 2018-2028.
5.Podjęcie uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej na rok 2018 Gminy Garbatka-Letnisko.
6.Przedstawienie projektu uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Garbatka-Letnisko na lata 2019-2028.
7.Przedstawienie projektu uchwały budżetowej na rok 2019 Gminy Garbatka-Letnisko wraz z uzasadnieniem Wójta.
8.Zapoznanie Radnych z treścią Uchwał:
- Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko projekcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2019-2028.
- Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie w sprawie wydania opinii o przedłożonym przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko projekcie Uchwały Budżetowej na rok 2019 oraz możliwości sfinansowania planowanego w budżecie deficytu.
9.Odczytanie opinii Komisji Stałych Rady Gminy Garbatka-Letnisko i wniosków Radnych.
10.Przedstawienie stanowiska Wójta w sprawie opinii Komisji i wniosków Radnych.
11.Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Garbatka-Letnisko na lata 2019-2028.
12.Podjęcie uchwały budżetowej na rok 2019 Gminy Garbatka-Letnisko.
13.Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji profilaktycznego programu polityki zdrowotnej pn. „Program profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie dla mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko po 65 roku życia na lata 2019 -2021”.
14.Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie gminy Garbatka-Letnisko.
15.Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Garbatka-Letnisko.
16.Podjęcie uchwały w sprawie ustanowienia wieloletniego programu osłonowego w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
17.Podjęcie uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania posiłku, zasiłku celowego na zakup żywności lub posiłków w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
18.Podjęcie uchwały w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków poniesionych na pomoc w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
19.Sprawy różne.
20.Zamknięcie obrad.

 

Przewodniczący Rady
/-/ Włodzimierz Mazur

 

 

Garbackie Wrzosy z nowymi strojami czyli kolejne środki finansowe dla Gminy Garbatka-Letnisko!

Miło nam poinformować o kolejnych już przyznanych nam funduszach. Gmina Garbatka-Letnisko we współpracy z Samorządowym Stowarzyszeniem  „Nasz Region Kozienicki” rozpoczyna bowiem realizację projektu pn. „Zakup strojów z elementami ludowymi dla Chóru Seniora „Wrzos” jako efektywna promocja i kultywowanie tradycji regionu”.  Na ten cel Gmina za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” pozyskała 10.000,00 PLN ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Spotkanie z Polskim Żołnierzem w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką”

Kilkanaście dni temu w przedszkolu odbyło się spotkanie z Polskim Żołnierzem – Panem Pawłem Kibilem - Prezesem 22 Pułku Ułanów Podkarpackich, Panem Porucznikiem Piotrem Cybulą - Prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK w Kozienicach oraz Panem Ryszardem Mazurem - członkiem Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów w Radomiu.

W Garbatce-Letnisko powstanie pełnowymiarowa hala sportowa

Już 2020 roku mieszkańcy Garbatki-Letnisko będą mogli ćwiczyć na pełnowymiarowej hali sportowej. Właśnie na ten rok zaplanowano otwarcie nowego i w pełni wyposażonego obiektu sportowego przy publicznej szkole podstawowej w Garbatce-Letnisko, w którym jednocześnie będzie mogło ćwiczyć 50 osób. Całkowity koszt budowy to 5 750 350 złotych, lecz gmina otrzyma na ten cel prawie 4 miliony z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Biuletyn

Nasze projekty