Garbaccy Ułani w Kronice Kozienickiej!

Po wielokrotnych wizytach na planie filmowym m.in. poprzez udział w zdjęciach do Filmu "Bitwa Warszawska" czy udziale w programie "Sensacje XX wieku- Szabla polska", dla naszych Ułanów przyszedł czas na sławę bliżej swojego podwórka. Poniżej przedstawiamy nagranie z wizyty Prezesa Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 22 Pułku Ułanów Podkarpackich - Pana Pawła Kibila w Kronice Kozienickiej.

MISTRZOSTWA SZACHOWE GARBATKA-LETNISKO!

Miłośnikom  szachów przypominamy, iż w dniach:

  •   20.10.2017 r. o godz. 17.00
  •   21.10 .2017r . o godz. 10.00

w budynku gminnym Garbatka-Letnisko przy ul. Kochanowskiego 135, odbędą się VI  Mistrzostwa Szachowe Gminy Garbatka-Letnisko o Puchar Wójta.

Serdecznie  zapraszamy!

(Zdjęcia) Legioniści Piłsudskiego starli się z Rosjanami w Brzustowie. Gmina Garbatka-Letnisko oddała cześć poległym

Tradycyjnie, w drugą niedzielę października w Żytkowicach i Brzustowie odbyły się uroczystości rocznicowe związane z bitwą pod Laskami-Anielinem. Niemal 103 lata temu na tych terenach miały miejsce krwawe starcia z udziałem żołnierzy Legionów Polskich dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego i Edwarda Rydza-Śmigłego. Z okazji rocznicy, 8 października mieliśmy okazję po raz kolejny zobaczyć widowiskową rekonstrukcję historyczną.

MUZYCZNA GNYSIÓWKA!

„ Bóg, Honor, Ojczyzna” tak w jednym zdaniu można podsumować Koncert Piosenki Patriotycznej i Wojskowej, który odbył się w dniu 22- go września 2017 r. w Siedlisku „GNYSIÓWKA” w Garbatce-Zbyczyn.

Kolejne modernizacje infrastruktury kanalizacyjnej na terenie naszej Gminy!

Gmina Garbatka-Letnisko informuje, że rozpoczęto  drugi etap robót związanych z modernizacją przepompowni ścieków. Modernizowane są przepompownie w Garbatce Długiej i Garbatce-Letnisko przy ul. Spacerowej. Prace te polegają na wymianie "starego" wyposażenia przepompowni , który uległ zużyciu przez wieloletnią eksploatację na nowe. Dzięki modernizacji uzyskamy na przepompowniach poprawę warunków eksploatacji, zwiększenie wydajności pomp oraz zwiększenia bezpieczeństwa i kontroli obsługi.

SENIORZE ZASZCZEP SIĘ PRZECIWKO GRYPIE!

 W trosce o zdrowie swoich seniorów Gmina Garbatka-Letnisko od 2014 roku realizuje pogram profilaktyki szczepień ochronnych przeciwko grypie. Do udziału w Programie zapraszamy wszystkich w wieku powyżej 65 roku życia (tj. urodzonych w 1951 r. i wcześniej) zameldowanych na terenie Gminy Garbatka-Letnisko.

Na ten cel w budżecie na 2017 rok władze gminne przeznaczyły ok. 21 000 zł, pacjent dopłaca do szczepienia tylko 5 zł. Realizatorem Programu, który został wyłoniony w drodze konkursu jest Przychodnia VITAL-MED w Garbatce-Letnisko, ul. Spacerowa 2, tel. 48 62 10 027. 

 

Wyróżnienie "Lider Regionu" dla Garbatki-Letnisko

Po raz jedenasty redakcja gazety Echo Dnia nagrodziła firmy i instytucje tytułem Lidera Regionu. Wśród laureatów są znane, duże przedsiębiorstwa jak i mniejsze podmioty gospodarcze, które osiągnęły bardzo dobre wyniki w porównaniu ze swoimi konkurentami na rynku. Tradycyjnie nie zabrakło nagród i wyróżnień dla samorządów z regionu byłego województwa radomskiego. Wyróżnienie w kategorii Turystyka i Rekreacja wyróżnienie otrzymała Gmina Garbatka-Letnisko.

ZAJĘCIA ORAZ WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH!

Kochani! Zaczął się kolejny rok szkolny, a już za chwilkę przyjdzie złota polska jesień. Pewnie zastanawiacie się jak będziecie spędzać ponure, jesienne i zimowe dni. Czy skazani jesteście na popołudnia przed telewizorem? Nic bardziej mylnego! Urząd Gminy Garbatka-Letnisko proponuje Wam bardziej aktywny wypoczynek. Już teraz przyjdź i zapisz się na cykl zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy nie lepiej wyjść z domu by:

  • poćwiczyć lub potańczyć przy dobrej muzyce,

  • porysować albo porzeźbić w dobrym towarzystwie,

  • pograć w dobrym tonie i dobrym nastroju?
    Już od października zaczynamy: Fitness z nowym instruktorami, Taniec dla dwóch grup wiekowych, Zajęcia plastyczne (rysunek, rzeźba, malarstwo) oraz zajęcia muzyczne w KzR w Garbatce-Letnisku.

Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Garbatce-Letnisko!

 

2 września 2017 r. w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego. Do ogólnopolskiej akcji, po raz piaty włączyła się również Garbatka-Letnisko. Honorowym patronatem akcję Narodowego Czytania objęła Para Prezydencka – Andrzej Duda wraz z Małżonką, Agatą. Publiczne czytanie Wesela Stanisława Wyspiańskiego odbyło się w lokalu Kina Za Rogiem w Garbatce-Letnisko. Uczestnikami Narodowego Czytania byli uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych oraz mieszkańcy Garbatki.

 

 

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

październik, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

 

Nasze projekty