WAŻNY KOMUNIKAT

Uprzejmie informuję, iż zaplanowane na dzień dzisiejszy zebranie wiejskie z mieszkańcami Sołectwa Ponikwa zostaje odwołane. O kolejnym terminie zebrania, mieszkańcy zostaną poinformowani w oddzielnym komunikacie - wójt Gminy Garbatka-Letnisko, Teresa Fryszkiewicz

Konsultacje projektu

Konsultacje projektu „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego  i o wolontariacie na 2023 rok”

KOMUNIKAT

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w związku z komunikatem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że w terminie od 1 sierpnia do 23 września każdego roku dla osób uzyskujących dochody z gospodarstwa rolnego zawiesza się wydawanie zaświadczeń o dochodach w ramach uczestnictwa w programie Czyste Powietrze.

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW

Urząd Gminy Garbatka-Letnisko informuje, że w dniu 1 sierpnia 2022r. o godz. 17.00 dla uczczenia 78. Rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego zostaną w Gminie  uruchomione syreny alarmowe.

Emitowany na tę okoliczność sygnał dźwiękowy będzie ciągły i trwał 1 minutę.

KOMUNIKAT-TEST SYREN

W związku z odbiorem prac montażowych systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności w ramach projektu ” Mazowieckie Syreny +”w dniu 22 lipca 2022r. w godz. około południowych  na terenie gminy Garbatka-Letnisko odbędzie się głośna próba syren.

 

Prosimy o zignorowanie sygnałów.

KOMPOSTUJESZ BIOODPADY – PŁACISZ MNIEJ!!!

Mając na celu obniżenie kosztów odbioru odpadów na podstawie przeprowadzonej ankiety wśród mieszkańców gminy, stawka za ich odbiór została zróżnicowana. Dla nieruchomości jednorodzinnych, których właściciele będą kompostować bioodpady w kompostowniku przydomowym, po złożeniu zmieniającej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie obowiązywać niższa stawka za ich odbiór - 21 zł od osoby. 

KONKURS NA NOWE LOGO GMINY - DRUGA SZANSA

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko ponownie ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego nowego logo Gminy Garbatki-Letniska ze względu na brak rozstrzygnięcia w pierwszym naborze. Celem konkursu jest stworzenie nowego znaku identyfikacji wizualnej, którym samorząd będzie się posługiwał w materiałach promocyjnych i informacyjnych.

Środki finansowe dla osób pomagającym obywatelom Ukrainy

Urząd Gminy Garbatka – Letnisko informuje, iż Mieszkańcy naszej Gminy, którzy zapewnili zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy przybywającym na naszym terenie w związku z działaniami wojennymi mogą składać w tut. Urzędzie wniosek o świadczenie pieniężne wg wzoru do pobrania.

Osoba do kontaktu: Marzena Pomarańska, tel. 48 6210194 w. 12, pokój nr 15

 

KOMUNIKAT

Informujemy, iż obsługa obywateli Ukrainy, ubiegających się o nadanie numeru PESEL, obywa się w Urzędzie Gminy Garbatka – Letnisko ul. Skrzyńskich 1, pokój nr 6.

Ogłoszenie

Urząd Gminy Garbatka-Letnisko przypomina o obowiązku złożenia do dnia 30 czerwca 2022r. deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, którą można złożyć w tut. Urzędzie w formie papierowej lub elektronicznej na stronie https://zone.gunb.gov.pl/.

Jednocześnie informujemy, iż złożenie powyższej deklaracji jest niezbędne przy ubieganiu się o dodatek osłonowy.

Wzory  obowiązujących deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw.

Pliki do pobrania:

 

Deklaracja dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw form. A

·Deklaracja dot. źródeł ciepła i źródeł spalania paliw form. B

 

 

 

                                                                                 Wójt

                                                                /-/ Teresa Fryszkiewicz

 

Ankieta dotycząca odpadów biodegradowalnych na terenie gminy Garbatka-Letnisko

Drodzy mieszkańcy!

W związku ze znacznym wzrostem odbioru odpadów biodegradowalnych na terenie gminy, który generuje ogromne koszty ich wywozu zmuszeni jesteśmy do podjęcia działań minimalizujących narastający problem. Najprostszym z rozwiązań jest zwiększenie stawki za ich odbiór, jednak aby tego uniknąć chcemy podjąć dyskusję na temat innego sposobu ich zagospodarowania. Jednym z nich jest tworzenie przydomowych kompostowników. Takie rozwiązanie znacząco zmniejszyłoby ilość odbieranych bioodpadów i miałoby realny wpływ na zmniejszenie opłat za wywóz nieczystości.

Aby poznać Państwa opinię na ten temat przedkładamy ankietę z prośbą o jej wypełnienie. Ankieta będzie dostępna w formie elektronicznej na stronie Urzędu Gminy do 16 stycznia 2022 r. oraz w wersji papierowej w Urzędzie Gminy i u sołtysów.

Zarejestruj się do systemu komunikacji z mieszkańcami

Zapraszamy do korzystania z platformy informacyjnej do komunikacji z mieszkańcami, dzięki której SMS-em, pocztą e-mail, przez aplikację mobilną i na dedykowanej stronie internetowej dotrą do Państwa informacje dotyczące funkcjonowania naszej gminy:

https://komunikacja-garbatka-letnisko.wrotamazowsza.pl

INFORMACJA

W związku z wykryciem na terenie województwa mazowieckiego kolejnych przypadków wścieklizny w najbliższym czasie planowana jest na terenie naszej gminy kontrola Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kozienicach w zakresie zaszczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

Kamera online - skwer

Kalendarium

październik, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty