Kolejny sprzęt dla naszych OSP!

Bardzo miło nam poinformować, iż Marszałek Województwa Mazowieckiego doposażył trzy jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Garbatka-Letnisko w nowy, profesjonalny sprzęt i ubiór do celów ratowniczych. Dzięki przychylności władz wojewódzkich OSP Garbatka-Letnisko oraz OSP Bąkowiec otrzymały po 6 par hełmów ratowniczych, strażackich z latarkami, buty orz rękawice strażackie, natomiast OSP Garbatka Nowa zyskała nowy agregat prądotwórczy.

Uroczystego przekazania sprzętu obdarowanym Druhom dokonali Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Pan Zbigniew Gołąbek, Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pan Włodzimierz Mazur oraz Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz. Jesteśmy przekonani, że nowy sprzęt znacznie wzbogaci prowadzone akcje ratownicze, a co za tym idzie zwiększy bezpieczeństwo naszych Mieszkańców.

Obchody 104. Rocznicy Bitwy pod Anielinem-Laskami!

14 października 2018 r. na terenie Gminy Garbatka-Letnisko odbyły się uroczyste obchody upamiętniające 104. Rocznicę Bitwy pod Anielinem-Laskami oraz  100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się odsłonięciem tablicy pamiątkowej przed Urzędem Gminy Garbatka-Letnisko. Jest to tablica upamiętniająca żołnierzy AK i ZWZ, działających w czasie II Wojny Światowej na terenie Garbatki i okolic. Nie zabrakło tam ciepłych i doniosłych słów w kierunku Bohaterów Narodowych ze strony Wójta Pana Roberta Kowalczyka oraz wiersza w wykonaniu Pana Andrzeja Zwolskiego – lokalnego Patrioty.

Następnie uroczystości przeniosły się pod Mauzoleum Legionistów  w Żytkowicach. W tej części obchodów mogliśmy wysłuchać koncertu pieśni legionowych Roberta Grudnia w ramach projektu „Zrozumieć Niepodległą”.  Po koncercie odbyła się polowa msza święta w intencji poległych, którą odprawił proboszcz parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe w Bogucinie Ks. Bogdan Piwko. W eucharystii wzięły udział lokalne władze samorządowe z Wójtem Robertem Kowalczykiem na czele, parlamentarzyści, kombatanci, organizacje wojskowe, poczty sztandarowe, przedstawiciele organizacji i instytucji, uczniowie oraz społeczność lokalna.

KOLEJNA PRZEBUDOWA DROGI W GARBATCE-LETNISKO

Gmina Garbatka-Letnisko podpisała umowę na realizację zadania inwestycyjnego polegającego na przebudowie drogi gminnej ul. Fabrycznej. Planowany zakres prac obejmuje wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej, przebudowę skrzyżowania drogi gminnej z drogą wojewódzką nr 691 ul. Kochanowskiego, budowę chodnika oraz zjazdów do posesji z kostki brukowej. Koszt inwestycji wyniesie blisko 200 000,00 zł. Planowane zakończenie inwestycji nastąpi w grudniu 2018 roku.

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

 

  1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska w dniu 08 października 2018 r. o godz. 14.00 w Urzędzie Gminy Garbatka-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1
  2. Komisji Gospodarki Gminy i Finansów w dniu 09 października 2018 r. o godz. 12.00 w Urzędzie Gminy Garbatka-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

ZAJĘCIA ORAZ WARSZTATY DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH!

Kochani! Zaczął się kolejny rok szkolny, a już za chwilkę przyjdzie złota polska jesień. Pewnie zastanawiacie się jak będziecie spędzać ponure, jesienne i zimowe dni. Czy skazani jesteście na popołudnia przed telewizorem? Nic bardziej mylnego! Urząd Gminy Garbatka-Letnisko proponuje Wam bardziej aktywny wypoczynek. Już teraz przyjdź i zapisz się na cykl zajęć i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czy nie lepiej wyjść z domu by:

  • poćwiczyć lub potańczyć przy dobrej muzyce,

  • porysować albo porzeźbić w dobrym towarzystwie,

  • pograć w dobrym tonie i dobrym nastroju?
    Już od października zaczynamy: Fitness , Taniec dla dwóch grup wiekowych, Zajęcia plastyczne (rysunek, rzeźba, malarstwo) oraz zajęcia muzyczne w KzR w Garbatce-Letnisku.

Robert Tomasz Kowalczyk Samorządowcem Roku Powiatu Kozienickiego!

Ambitny Samorządowiec, wspaniały Gospodarz , a przede wszystkim urodzony lider!  Tak w wielkim skrócie napisać można o Robercie Kowalczyku – Wójcie Gminy Garbatka-Letnisko, który właśnie odebrał I nagrodę Samorządowca Roku 2018 Powiatu Kozienickiego oraz II w Podregionie Radomskim, w plebiscycie redakcji Echa Dnia.

Urodził się w 1963 roku, w Pionkach. W tym też mieście spędził swoje dzieciństwo i młodość.  Przez lata związany z mundurem poprzez służbę więzienną. W latach 2004-2010 na stanowisku Dyrektora Zakładu Karnego w Żytkowicach, w imponujący sposób zmodernizował podległą mu jednostkę penitencjarną. Od 2010 roku jako Wójt Gminy Garbatka-Letnisko pokazał, że Garbatka-Letnisko może liczyć się w podregionie radomskim, że może ona jeszcze przyciągać wczasowiczów i inwestorów, a ludziom może żyć się lepiej. Człowiek otwarty na dialog, na ludzi i współpracę. Dzięki konstruktywnej współpracy w mijającej kadencji z radą, z organizacjami pozarządowymi i społeczeństwem, zrealizował szereg ważnych inwestycji, które znacznie podniosły standard życia lokalnej społeczności. Co takiego docenili mieszkańcy Pan Wójta, co zagwarantowało Mu wygraną?

- No cóż,  dzieje się u nas sporo!- tak spokojnie kwituje wyniki plebiscytu Wójt Robert KowalczykW swej działalności w samorządzie nigdy nie miałem zwyczaju „urządzać” mieszkańcom Gminy, zawsze starałem się z radą uważnie wysłuchiwać w potrzeby mieszkańców i realizować je – dodaje.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

październik, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

 

Nasze projekty