Janusz Karaś w ZSS w Garbatce

W minionym tygodniu w Zespole Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko odbyło się spotkanie z malarzem, rzeźbiarzem i autorem książek o tematyce regionalnej – Panem Januszem Karasiem. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Garbatce-Letnisko we współpracy z ZSS w Garbatce-Letnisko.

Inspiracje rzeźbiarskie

W dniu 19 października w lokalu Gminnej Świetlicy odbyły się warsztaty artystyczne pt. „Inspiracje rzeźbiarskie”, które poprowadził Pan Mirosław Dziedzicki. Dzieci obecne na warsztatach były zachwycone zarówno rzeźbieniem w drewnie miękkim i twardym, jak również rzeźbieniem w kamieniu.

O bezpieczeństwie w Kozienicach

W minoną sobotę dzieci, młodzież oraz kilka mam uczestniczyli w happeningu poświęconym zagadnieniom bezpieczeństwa, który odbył się na terenie Ogrodu Jordanowskiego w Kozienicach.

Serdeczne podziękowania

Składam wszystkim serdeczne podziękowania za zaangażowanie, pomoc, i wsparcie udzielone podczas tegorocznych obchodów 97. rocznicy bitwy pod Anielinem-Laskami, które odbyły się 16 października pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach, oraz wszystkim przybyłym delegacjom, gościom, kampaniom, pocztom sztandarowym i młodzieży.

Uroczysta Msza Święta w Żytkowicach

W minioną niedzielę pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach dobyły się uroczystości upamiętniające bitwę pod Anielinem - Laskami. Uroczystości upamiętniające marsz szlakiem walk Legionów Polskich na trasie Radom-Laski odbyły się już po raz dwudziesty.

Lokalna Grupa Działania "Puszcza Kozienicka"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” oraz Wójt Gminy Garbatka-Letnisko zapraszają do udziału w bezpłatnym, dwudniowym szkoleniu dotyczącym:  prowadzenia działalności gospodarczej w ramach projektu „Zostań przedsiębiorcą! –program edukacji biznesowej w powiecie kozienickim”. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Piąte „Rykowisko” w Garbatce

Pierwszoklasiści musieli przejść prawdziwy chrzest. Pili mleko z miski, biegali z doczepionymi ogonami. Wszystko oczywiście przebiegało w świetnej atmosferze, bo otrzęsiny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisku wpisały się w historię tej szkoły.

Kamera online - skwer

Kalendarium

październik, 2022
PnWtŚrCzPtSbNd
262728293012
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty