Zaproszenie na sesję Rady Gminy!

Uprzejmie informuję, że dnia 21 grudnia 2017 r. (czwartek) o godz. 12.00 w lokalu po Gminnym Centrum Rekreacji, Sportu i Promocji przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbędzie się XXX Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VII kadencji, na którą serdecznie zapraszam.

Informacja!

Urząd Gminy Garbatka-Letnisko informuje, że posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
w dniu 18 grudnia 2017 r. o godz. 14.00
w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

2. Komisji Gospodarki Gminy i Finansów
w dniu 19 grudnia 2017 r. o godz. 12.00
w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

Stypendia szkolne- WYPŁATA!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej Informuje, że wypłata stypendium szkolnych nastąpi w okresie 13-29 grudnia 2017 r.

RODZINY, które składały wnioski na stypendium szkolne dla dzieci mogą zgłaszać się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Garbatka-Letnisko po odbiór decyzji.

Uchwała antysmogowa

W dniu 24 października 2017 r. sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę Nr 162/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw ( Dz. Urz. Woj. Maz. z 27.10.2017r. poz. 9600), tzw. „uchwałę smogową”.

Niezwykły Gość odwiedził Kino za Rogiem w Garbatce-Letnisku!

 

W minioną sobotę „ Kino za Rogiem” niespodzianie odwiedził niezwykły gość.Podpowiemy, że miał białą brodę i przyszedł z workiem pełnym prezentów.

Jak w każde w sobotnie przedpołudnie w naszym Kinie za Rogiem odbył się seans dla najmłodszych widzów. Tym razem na dzieci czekała jednak niespodzianka. Podczas  seansu o niezwykłym Reniferku Niko do kina z wizytą przybył Święty Mikołaj. Wręczył on naszym milusińskim prezenty. Radości było co nie miara, zwłaszcza że zacny święty zrobił sobie z dziećmi zdjęcia i obiecał że wróci za rok!

 

Uroczyste otwarcie Świetlico-Remizy w miejscowości Bąkowiec!

 W miniony piątek – 08 grudnia dokonano uroczystego otwarcia Świetlico-Remizy, zlokalizowanej w miejscowości Bąkowiec. Można śmiało powiedzieć, że była to najbardziej wyczekiwana przez Mieszkańców inwestycja w tym roku. W uroczystościach wzięli udział: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy – Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur, sołtysi, radni gminy, Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Stalmach, Dyrektorzy szkół, przedstawiciele policji, straży pożarnej, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Mieszkańcy Sołectwa Bąkowiec. Przedstawiciele władz samorządowych oraz sołeckich dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, natomiast poświęcenia obiektu dokonał Proboszcz Parafii Opactwo ks. Henryk Kowalczyk. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek ufundowany przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko oraz władze sołeckie.

IV edycja ,,Szlachetnej Paczki '' w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi- Podziękowania!

Tegoroczna „Szlachetna Paczka” zjednoczyła ponad 810 tysięcy osób, czyli darczyńców, wolontariuszy i obdarowanych z całej Polski.

W naszej szkole zorganizowaliśmy paczkę już po raz czwarty. Do przygotowań i zbiórki potrzebnych produktów włączyli się :Wójt Gminy Garbatka – Letnisko pan Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy pani Teresa Fryszkiewicz, pracownicy Urzędu Gminy Garbatka - Letnisko, radni, sołtysi, właściciele sklepów - państwo Ewa i Robert Strzeleccy, pani Katarzyna Zaborska, nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, mieszkańcy Garbatki – Letnisko.

 

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

maj, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

 

Nasze projekty