Spotkanie z Polskim Żołnierzem w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką”

Kilkanaście dni temu w przedszkolu odbyło się spotkanie z Polskim Żołnierzem – Panem Pawłem Kibilem - Prezesem 22 Pułku Ułanów Podkarpackich, Panem Porucznikiem Piotrem Cybulą - Prezesem Światowego Związku Żołnierzy AK w Kozienicach oraz Panem Ryszardem Mazurem - członkiem Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów w Radomiu.

W Garbatce-Letnisko powstanie pełnowymiarowa hala sportowa

Już 2020 roku mieszkańcy Garbatki-Letnisko będą mogli ćwiczyć na pełnowymiarowej hali sportowej. Właśnie na ten rok zaplanowano otwarcie nowego i w pełni wyposażonego obiektu sportowego przy publicznej szkole podstawowej w Garbatce-Letnisko, w którym jednocześnie będzie mogło ćwiczyć 50 osób. Całkowity koszt budowy to 5 750 350 złotych, lecz gmina otrzyma na ten cel prawie 4 miliony z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Spotkanie dotyczące okazania koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku Garbatka – Wilczowola

W dniu 29 listopada 2018 roku w budynku byłej Świetlicy Gminnej w Garbatce-Letnisku odbyło się spotkanie dotyczące okazania koncepcji rozbudowy drogi krajowej nr 79 na odcinku Garbatka – Wilczowola od km 92+672 do km 100+711 wraz z uzyskaniem Decyzji o Środowiskowych Uwarunkowaniach (tj. ul. Kozienicka i ul. Zwoleńska).

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz projektanci, którzy szczegółowo przedstawili zakres prac projektowych. Na spotkanie licznie przybili mieszkańcy terenu objętego inwestycją. Aktualne informacje dotyczące powyższego przedsięwzięcia zostaną zawarte w specjalnie utworzonej zakładce na stronie internetowej gminy. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym materiałem i składanie ewentualnych uwag do Urzędu Gminy.

Konkursu „Ratuj naturę – zbieraj makulaturę” rozstrzygnięty!

W dniu 27.11.2018r.  w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz ogłosiła wyniki, konkursu pt. „ Ratuj naturę – zbieraj makulaturę”.  Akcja zbiórki makulatury prowadzona była od 10 września do 21 listopada 2018r. i przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

 

Łącznie udało się zebrać około 13 ton makulatury.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – klasa 6a – 3136 kg,

II miejsce – klasa 5c – 2179 kg  

III miejsce – klasa 5b – 2027 kg.

 

Nagroda główna wyjazd do Muzeum Papiernictwa w Dawnej Królewskiej Fabryce Papieru w Konstancinie Jeziorna, gdzie każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę własnoręcznie wyczerpane arkusze papieru. 


Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Justyna Szulc

Fot. Monika Rodakowska

Prace naprawcze na terenie Hydrofornii przy ul. Wodnej w Garbatce-Letnisko!

Urząd Gminy Garbatka-Letnisko informuje, iż prowadzone są prace naprawcze ( konserwacyjne ) na terenie Hydrofornii przy ul. Wodnej w Garbatce-Letnisko.

Prace są konsekwencją poważnej awarii sieci wodociągowej w dniu 23.11.2018r., która najprawdopodobniej  spowodowana była niezależnymi od nas przerwami w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy, a co za tym idzie znaczącym spadkami ciśnień.

Kolejny raz włączamy się do akcji ,,Szlachetna Paczka”!

Szanowni Państwo!

Kolejny raz włączamy się do akcji,, Szlachetna Paczka”.

 

Dziękuję za ubiegłe lata i w tym roku zwracam się z prośbą o pomoc w organizacji paczki dla wybranej rodziny. Przygotowane przez  nas produkty to dla potrzebujących coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie ich piękna i potwierdzenie ich ważności, swoiste przywrócenie godności. Dzięki takiemu docenieniu ze strony innych znów stają się ważni dla samych siebie i zaczynają zmieniać swoje życie.

Poniżej zamieszczam potrzebne rzeczy i liczę na Państwa wsparcie!

 

Zbiórka produktów będzie trwać do 5 grudnia 2018 r.

Bardzo proszę o włączenie się ponownie do akcji, gdyż tylko z Państwa pomocą możemy sprawić, że święta Bożego Narodzenia dla pani Renaty będą magiczne!

Pierwsza Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko za nami!

Podczas poniedziałkowego posiedzenia już Nowej Rady ukonstytuowały się władze samorządowe Gminy Garbatka-Letnisko na kadencję 2018-2023.  W zebraniu uczestniczyli nowi radni, Pani Wójt elekt, księża z pobliskiej parafii, sołtysi, dyrektorzy placówek oświatowych, pracownicy Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko oraz licznie zgromadzeni Mieszkańcy.

 

 

Pierwszą sesję Rady Gminy otworzył z upoważnienia Wójta  oraz Komisarza Wyborczego – Przewodniczący Rady Gminy ubiegłej kadencji, Pan Włodzimierz Mazur. Spotkanie zgodnie z wytycznymi w ustawie poprowadziła Radna najstarsza wiekiem – Pani Irena Piechocińska.

Kamera online - skwer

Kalendarium

luty, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Badania GUS

Nasze projekty