Ogłoszenie o naborze wniosków na 2018r. zawierających azbest

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko ogłasza nabór wniosków o pomoc na realizację zadania pn: „ Demontaż, odbiór i utylizację wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Garbatka – Letnisko – VII etap” z dofinansowaniem WFOŚiGW w Warszawie przy udziale środków NFOŚiGW. Wnioski należy złożyć w ter­minie do dnia 31.12.2017 r. w Urzędzie Gminy Garbatka-Letnisko, ul. Skrzyńskich 1, 26-930 Garbatka-Letnisko na formularzu wniosku (wraz z załącznikami), który można pobrać w Referacie Gospodarki Komunalnej lub ze strony internetowej: www.bip.garbatkaletnisko.pl– zakładka strefa interesanta-gospodarka komunalna .

Wnioski mogą składać osoby fizyczne będące właścicielami, użytkownikami wieczystymi nieruchomości lub władający nieruchomością z innego tytułu prawnego.

Zapraszamy na warsztaty kulinarne

Urząd Gminy Garbatka-Letnisko oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na bezpłatne warsztaty kulinarne dla uczestników Programu PO PŻ, które odbędą się w dniu 24.11.2017 r. (piątek) o godzinie 900 w dawnej świetlicy gminnej ul. Kochanowskiego 135.

Garbatka nabiera blasku!

 

 Miło nam poinformować, że właśnie zakończono kolejną już inwestycję gminną, tym razem realizowaną wspólnie z Ludowym Klubem Sportowym „PLON”. Mowa tu oczywiście o Przebudowie Skweru im. mjr Władysława Szymanowskiego w Garbatce-Letnisko. Dzięki prężnej współpracy oraz pozyskanym środkom od Marszałka Województwa, wspomniany obiekt zmienił swoje oblicze i stał się kolejną wizytówką Garbatki-Letniska. 

REHABILITACJA W GARBATCE-LETNISKO!

Mając na uwadze liczne telefony oraz maile od naszych Mieszkańców, poniżej przedstawiamy kilka informacji o możliwości wykonania w 2018 roku, na terenie Gminy Garbatka-Letnisko zabiegów  rehabilitacyjnych. Zarówno tych finansowanych ze środków NFZ jak i odpłatnych. 
Na terenie Gminy Garbatka-Letnisko Zabiegi Rehabilitacyjne świadczy dwóch przedsiębiorców, tj.:
1. Przychodnia VITAL-MED, zlokalizowana w Garbatce-Letnisko przy ul. Spacerowej 2.
2. Centrum Kompleksowej Rehabilitacji Fizjomax, zlokalizowane w Garbatce-Letnisko przy
ul. Kochanowskiego 153.

[WIDEO] POCIĄG DO WOLNOŚCI!

10 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko odbyła się wieczornica z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy gminy. Swoją obecnością zaszczyciła nas także pani Anna Sas Jaworska-żona majora Sas Jaworskiego, patrona 22. Pułku Ułanów Szwadronu Ziemi Kozienickiej. Wszystkich przybyłych już od progu witali nasi „żołnierze”: Łukasz Jędrys, Jakub Chmielewski, Piotr Nagadowski, Szymon Kałdunek i Igor Pacocha.

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Garbatka-Letnisko!

 11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia Polska po 123 latach niewoli, zaborów odzyskała niepodległość. My dziś również nie zapominamy! Pamiętamy o wszystkich naszych obrońcach, o tych wielkich o znanych nazwiskach jak Józef Piłsudski, i o tych których było najwięcej - o bezimiennych bohaterach. To dzięki nim przetrwała Polska mowa, obyczaje, to dzięki nim my dziś możemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości!

 

Rower także dla Garbatki!

Mino nam poinformować, iż w ślad za takimi  miastami jak Warszawa, Radom czy Lublin, już niedługo także w Garbatce-Letnisko, za symboliczną kwotę będzie można wypożyczyć rower. Gmina Garbatka-Letnisko prowadzi aktualnie rozmowy z ościennymi samorządowcami m.in. Gminą Pionki, Miastem Pionki, Gminą i Miastem Zwoleń, Gminą Jedlnia Letnisko, Gminą i Miastem Kozienice, Gminą Policzna, na temat wprowadzenia na tych obszarach Regionalnego Systemu Rowerowego.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

luty, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

 

Nasze projekty