Posiedzenia komisji stałych

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

1.Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
w dniu 03 września 2018 r. o godz. 14.00
w Urzędzie Gminy Garbatka-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

Uwaga! 1 lipca 2018r. wszedł w życie zakaz spalania paliw wskazanych w mazowieckiej uchwale antysmogowej.

Uchwałą nr 162/17 z 24 października 2017 r. Sejmik Województwa Mazowieckiego wprowadził na obszarze województwa mazowieckiego ograniczenia i zakazy w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw.

 

Przypominamy, że oprócz wymagań dotyczących użytkowanych i nowych źródeł ogrzewania na paliwa stałe, uchwała wprowadza zakaz stosowania następujących paliw:

  • mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem,
  • węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla,
  • węgla kamiennego w postaci sypkiej o uziarnieniu 0-3 mm,
  • paliw zawierających biomasę o wilgotności w stanie roboczym powyżej 20% (np. mokrego drewna).

Kupując paliwo na opał, mieszkańcy Mazowsza powinni domagać się od sprzedawców certyfikatów/dokumentów potwierdzających (na piśmie) odpowiednie parametry zakupionego towaru. Zakup powinien być udokumentowany dowodem sprzedaży (paragonem lub fakturą). Dokumenty te będą stanowiły dowody w trakcie przeprowadzania kontroli jakości paliw stosowanych przez mieszkańców.

 

Należy pamiętać, że osoba naruszająca przepisy uchwały może być ukarana mandatem 500 zł lub grzywną do 5000 zł, a udaremnienie lub utrudnianie przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska jest przestępstwem zagrożonym karą aresztu na podstawie art. 225 k.k.

 

Pamiętaj, czyste powietrze zależy od Twoich wyborów. Nie karm smogu, wybieraj opał dobrej jakości!

 

 Magdalena Orłowska

Plac zabaw przy ul. H. Lewandowicz w nowej odsłonie!

W pierwszej połowie sierpnia br.  odnowiono  plac zabaw na  ul. H. Lewandowicz w Garbatce-Letnisku. Na zmodernizowanym obiekcie zostało zamontowane nowe urządzenie zabawowe,  posadowiono też ławeczki.

Jak wiadomo plac zabaw to jedno z marzeń wszystkich dzieci!  My staramy się je realizować. Inwestycja opiewa o koszt ponad 60 tysięcy złotych, w tym 10 tysięcy  współfinansowano środkami  Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2018.

Zatem zapraszamy, zarówno najmłodszych miłośników dobrej zabawy, jak i ich opiekunów!

Agnieszka Płachta

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego znak: WI-II.746.1.57.2018.ZK z dnia 31 lipca 2018r. o wszczęciu postępowania administracyjnego w sprawie ustalenia lokalizacji inwestycji celu publicznego polegającej na przebudowie budynku dworca kolejowego Żytkowice, ze zmianą sposobu użytkowania pomieszczeń w ramach polepszenia warunków sanitarno-higienicznych, budowie parkingu rowerowego - stojaków na rowery.

Dzień Rodziny w Sołectwie Bąkowiec!

27 lipca br. Przy budynku Świetlico-Remizy, zlokalizowanej w miejscowości Bąkowiec  został zorganizowany festyn z okazji „Dnia rodziny”. W tym dniu zarówno na młodszych jak  i starszych czekało mnóstwo atrakcji . Uczestnicy festynu  aktywnie spędzali czas  na placu zabaw, wspólnie rysowali oraz brali udział w  licznych konkursach. Jak przystało na Dzień rodziny nie zabrakło też śpiewów oraz loterii fantowej.  Czas umiliły dzieciom również motocyklowe przejażdżki.


Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

listopad, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

 

Nasze projekty