Wspomnienie o Ś.P Druhu Marianie Krekorze!

Z przykrością informujemy, iż w dniu dzisiejszym żegnamy w Gminie Garbatka-Letnisko bardzo zacnego człowieka - Ś.P Druha Mariana Krekorę. Wieloletniego Prezesa OSP Garbatka-Letnisko, wielkiego społecznika, oddanego strażaka ochotnika, a przede wszystkim wspaniałego i ciepłego człowieka, zawsze gotowego do niesienia pomocy potrzebującym.  Takim Go zapamiętamy. 

Marian Krekora urodził 13 października 1934 roku w Zajezierzu. Służba w Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbatce-Letnisko była jego największą pasję, pełnił ją z ogromnym oddaniem!

Prośba o pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego - Honorowego Obywatela Gminy Garbatka-Letnisko!

Szanowni Mieszkańcy!

Z przykrością informujemy, iż Pan Ryszard Szurkowski - Honorowy Obywatel Gminy Garbatka-Letnisko w czerwcu br. przeszedł bardzo poważny wypadek w Niemczech, podczas wyścigu amatorów. Kolaż jest sparaliżowany i walczy o powrót do zdrowia.

Pan Ryszard przeszedł już szereg poważnych operacji, w tym jedną trwającą siedem godzin. Jednak aby wrócić do zdrowia, a przede wszystkim radzić sobie w życiu codziennym potrzebna jest długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Koszty kuracji znacząco przewyższają możliwości finansowe Pana Ryszarda.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty na poniżej podany numer rachunku bankowego.

Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację zajmuje się "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990".

09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy:

ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,
60-594 Poznań,
a w tytule: "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Kochani każda złotówka się liczy! Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi!

Dla Niepodległej!

9 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna wieczornica z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ świętujemy 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. W pięknie udekorowanej przez panie Renatę Strzałkowską- Jędrasek i Agatę Styczyńską sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 200 gości, którzy mieli okazję wysłuchać wzruszających pieśni i wierszy patriotycznych.

 

Program, przygotowany przez panie Monikę Bernacik, Bernadetę Basaj i Agnieszkę Rygiel,  poprowadziły pani dyrektor Agnieszka Babańca i pani wicedyrektor Ewelina Piecyk- Kowalska. Recytatorzy: Kacper Gola, Filip Matejszczak, Olga Karaś, Zofia Bolesławska, Oskar Łyjak, Kacper Strzelecki, panie Ewa Krygier i Maria Bernacik oraz Amelia Hołuj przenieśli nas w czasy odległej i nieco bliższej historii. Solówki pana Krzysztofa Boryczki, pana Pawła Kibila,  Natalii Skiby, Oliwii Sałek i Aniki Kęski  m.in. „Matczynych rąk”, „Ojczyzno ma”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” czy „Białego krzyża” nie tylko wzruszyły, ale też skłoniły do zastanowienia nad tym, jakie znaczenie mają dziś dla nas  takie pojęcia jak ojczyzna, wolność i patriotyzm.

Nowe władze samorządowe nominowane!

W dniu 15 października 2018 r. Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisko Pan Artur Rusinek wręczył zaświadczenie wyboru, każdemu z 15 Radnych, którym Mieszkańcy naszej małej Ojczyzny w dniu 21 października 2018 r. udzielili kredytu zaufania oddając swój głos.

 

Skład Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji (2018-2023):

 1. Basaj Krystyna
 2. Dębowczyk Ewa
 3. Kamiński Bartłomiej
 4. Kutyła Jadwiga
 5. Kwaśnik Barbara
 6. Mazur Ryszard
 7. Mazur Włodzimierz
 8. Michałowska Dorota
 9. Otarkowska Grażyna
 10. Pacuła Czesław
 11. Piechocińska Irena
 12. Piechota Marianna
 13. Skocz-Michalska Hanna
 14. Świątek Michał
 15. Ziarkowska Dorota

Nominację w tym dniu na stanowisko Wójta Gminy Garbatka-Letnisko odebrała również Pani Teresa Fryszkiewicz. Przewodniczący Gminnej Komisji życzył zarówno Pani Wójt jak Radnym dużo sukcesów, trafnych decyzji i owocnej pracy.  

 

My ze swojej strony nowym władzom samorządowym gratulujemy pomyślnego wyborczego wyniku oraz życzymy satysfakcji z wykonywanych funkcji, a także powodzenia w realizacji zamierzeń służących dobru lokalnej społeczności.

 

Izabela Szczepanek

Fot. Mariusz Grotkowski

Gmina Garbatka-Letnisko w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia Polska po 123 latach niewoli, zaborów odzyskała niepodległość. My dziś w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości  również nie zapominamy! Pamiętamy o wszystkich naszych obrońcach, o tych wielkich o znanych nazwiskach jak Józef Piłsudski, i o tych których było najwięcej - o bezimiennych bohaterach. To dzięki nim przetrwała Polska mowa, obyczaje, to dzięki nim my dziś możemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości!

KOMUNIKAT!

W związku z opracowaniem przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko Diagnozy Lokalnych Problemów Społecznych oraz Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, zwracamy się do mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko o wypełnienie anonimowej ankiety i pozostawienie jej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższych programów. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

 Ankieta dostępna pod linkiem

Ślubowanie uczniów klas I PSP w Garbatce-Letnisko

12 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z udziałem pani dyrektor Agnieszki Babańcy, pani wicedyrektor Eweliny Piecyk-Kowalskiej, pani Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Teresy Fryszkiewicz, pani Przewodniczącej Rady Rodziców Aleksandry Mieczyńskiej, Rodziców uczniów klas I, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z klas II i III.

Kamera online - skwer

Kalendarium

luty, 2019
PnWtŚrCzPtSbNd
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728123
45678910

Badania GUS

Nasze projekty