USUWANIE I UNIESZKODLIWIANIE AZBESTU W GMINIE GARBATKA-LETNISKO!

W celu wyeliminowania negatywnego wpływu azbestu na zdrowie mieszkańców oraz na stan środowiska na terenie Polski ,stworzony został dokument – Program Oczyszczania Kraju z Azbestu na lata 2009 – 2032 określający zadania nałożone przez Unię Europejską mające na celu oczyszczanie terytorium Polski z azbestu.

Gmina Garbatka-Letnisko już po raz siódmy umożliwiła naszym mieszkańcom pozbycie się azbestu z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ( WFOŚiGW) w ramach Programu obowiązującego w 2017 r.: „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

 

Modernizacja Oczyszczalni Ścieków w toku!

Aktualnie trwają prace modernizacyjne, realizowane na Gminnej Oczyszczalni Ścieków typu LEMNA w Bąkowcu.  Zakres prac obejmuje m.in. modernizację systemu napowietrzania w jednym ze stawów oraz montaż bioreaktora osadu czynnego w stawie doczyszczającym. Celem prac jest wyeliminowanie uciążliwości zapachowych oraz poprawa jakości ścieków odpływających. Finał prac zaplanowano na koniec listopada br.

Ślubowanie Klas I.

 25 października o godz. 16.30 Publiczna Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Garbatce – Letnisko zapełniła się dziećmi ubranymi w galowe stroje. Towarzyszyli im rodzice, rodzeństwo, dziadkowie. Okazją do spotkania w tak licznym gronie było Ślubowanie uczniów klas I. Dzieci przedstawiły program artystyczny, w którym zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Brawurowo zatańczyły krakowiaka. To był egzamin, który zdały na szóstkę.

Dzień Edukacji Narodowej w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko

Kalendarz szkolny zapełniony jest po brzegi różnorodnymi zajęciami, spotkaniami, konkursami i ważnymi wydarzeniami, począwszy od uroczystego  rozpoczęcia roku szkolnego, a skończywszy na jego zakończeniu i powitaniu wyczekiwanych z utęsknieniem wakacji. Jest wśród tych kalendarzowych dni jeden niezwykły, wyjątkowy… 14 października. To data, która wszystkim kojarzyć się może tylko  z jednym, a mianowicie z Dniem Edukacji Narodowej.

WANDALIZM W GARBATCE-LETNISKO!

SZANOWNI MIESZKAŃCY!

Przykro nam poinformować, że na terenie placu budowy jednej z naszych inwestycji doszło do bardzo przykrego, a zarazem niepokojącego incydentu! Mowa tu o terenie Skweru im. mjr Władysława Szymanowskiego, który obecnie jest w stanie remontu. Wczoraj (23.10.2017 r) w godzinach nocnych, grupa ludzi znacząco uszkodziła nowo zamontowaną fontannę. Młotkiem zostały zbite lampy ledowe wewnątrz obiektu, uszkodzono także samą jego konstrukcję! Łączna wartość szkód jest znaczna! Tym samym incydent zakwalifikowano jako przestępstwo, Inwestor poinformował o powyższym Policję! Jednocześnie zwracamy się do Państwa z prośbą o wszelkie informacje odnośnie potencjalnych osób, które mogły brać udział w zdarzeniu. Informacje należy kierować do Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko lub bezpośrednio na Posterunek Policji w Gniewoszowie.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

luty, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627281234
567891011

 

Nasze projekty