Biesiada z pączkiem

„Ostatki” czyli  ostatni tydzień karnawału, przed Środą Popielcową  i Wielkim Postem”, to niepowtarzalna okazja, by beztrosko oddać się karnawałowym zabawom. W ostatni karnawałowy czwartek - 8 lutego,    zwany także  „tłustym czwartkiem"  nasze lokalne stowarzyszenie - Aktywni 50 plus  tradycyjnie zorganizowali  "biesiadę z pączkiem".

Informacja o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych

W dniu 09.02.2018 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Warszawie przesłał informację skierowana do przedsiębiorców, którzy zgodnie z Ustawą z dnia 22 maja 2009 r. o funduszach promocji produktów rolno-spożywczych ( dz. U. z 2017 r. poz. 2160 ) zobowiązani są do dokonywania wpłat na ww. fundusze.

W załączeniu informacja do przedsiębiorców dotycząca wpłat na fundusze promocji.

 

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko

 

do pobrania:

Informacja dla przedsiębiorców

Walne zebranie sprawozdawcze OSP Garbatka-Letnisko

W sobotę 10 lutego br. w Świetlicy Gminnej w Garbatce-Letnisko odbyło się zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej. Otwarcia zebrania i przywitania przybyłych uczestników dokonał Prezes OSP dh Marian Krekora, a dalszą cześć prowadził przewodniczący zebrania dh Robert Grygiel. Gośćmi zebrania byli Sekretarz Gminy- Teresa Fryszkiewicz, Wicestarosta Krzysztof Stalmach, Z-ca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach bryg. Paweł Potucha i sołtys wsi Garbatka-Letnisko -Jadwiga Kutyła.

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU CZYTELNICZEGO ZA 2017 ROK

W minionym tygodniu poznaliśmy laureatów Konkursu Czytelniczego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Garbatce-Letnisko w 2017 r. W konkursie wzięły udział dzieci do lat 6 oraz uczniowie klas od I do VI szkoły podstawowej. Najlepszym czytelnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek wręczyła opiekunka Oddziału dla Dzieci Pani Iwona Stępień. Laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie Czytelniczym w 2018 r.

LGD „Puszcza Kozienicka“ zaprasza na bezpłatne szkolenia i warsztaty

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” serdecznie zaprasza mieszkańców z obszaru objętego LSR na szkolenia z zakresu przyznania pomocy ze środków UE oraz na warsztaty animacyjne zgodnie z planem komunikacji LSR 2014-2020.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach i szkoleniach prosimy o wcześniejsze zapisy telefoniczne pod numerami telefonów – 793 864 252; (48) 366 18 99 lub za pośrednictwem e-maila: biuro@lgdkozienice.pl. Zapisów można również dokonywać osobiście w biurze projektu: Kozienice, ul. M. Kopernika 8/17 w godzinach 9.00 – 17.00.

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany już dziś!

 Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

 Od 1 stycznia najmniejsi przedsiębiorcy – płatnicy VAT, zatrudniający do 10 osób, o obrotach nieprzekraczających 2 mln euro rocznie (także prowadzący jednoosobowe działalności gospodarcze) - najpóźniej do 26 lutego 2018 r. po raz pierwszy muszą wysłać do systemu Ministerstwa Finansów Jednolity Plik Kontrolny (JPK_VAT). JPK_VAT przesyła się wyłącznie elektronicznie.

 Z Profilem Zaufanym na pewno Ci się uda.

Promocja badań ankietowych!

Szanowni Państwo!

Urząd Statystyczny w Warszawie realizuje prowadzone przez Główny Urząd Statystyczny badania ankietowe. Mają one charakter reprezentacyjny, co oznacza, że udział w nich biorą wylosowane gospodarstwa domowe lub rolne. Na wysoką jakość wyników ma wpływ uczestnictwo w badaniach wszystkich wylosowanych gospodarstw oraz udzielenie wyczerpujących odpowiedzi.

ŚWIETLICO – REMIZA W MIEJSCOWOŚCI BĄKOWIEC! OTWARTA DLA WSZYSTKICH!

Drodzy Mieszkańcy informujemy, że już od  06 lutego br.  otwarty będzie kolejny obiekt, mający służyć lokalnej społeczności. Mowa oczywiście o nowo wyremontowanej Świetlico -Remizie zlokalizowanej w miejscowości Bąkowiec. Przypominamy, że w budynku funkcjonuje: Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Garbatce-Letnisko, dwie sale do prowadzenia zajęć i organizacji uroczystości oraz zaplecze socjalne- łazienki, kuchnia z wyposażeniem.  Przy obiekcie funkcjonuje również bezpieczny plac zabaw oraz stół do gry w tenisa.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

sierpień, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

 

Nasze projekty