Erasmus+ - mobilność nauczycieli PSP im .Królowej Jadwigi  w Garbatce letnisko

W roku 2019 nauczyciele naszej szkoły postanowili wziąć udział w międzynarodowym projekcie Erasmus + mobilność nauczycieli. Przystąpiliśmy do napisania wniosku do Agencji Narodowej, przedstawiając nasze założenia i cele.

Niniejszy projekt jest wynikiem zapotrzebowania naszej szkoły na rozwój w dziedzinach: podniesienie kompetencji nauczycieli, zmiana tradycyjnych metod nauczania na nauczanie bardziej kreatywne wykorzystujące nowoczesnych technologii oraz innowacyjne metody, otwarcie na Europę i zwiększenie liczby projektów międzynarodowych, wzrost kompetencji dydaktyczno - pedagogicznych nauczycieli.

Temat naszego projektu to :Tacy sami, chociaż różni - nauczyciele z PSP w Garbatce - Letnisko w nowoczesnej Europie.

Do udziału w projekcie zgłosiło się 10 nauczycieli, którzy wyjada na Cypr, Maltę, do Wielkiej Brytanii i Niemiec. W tych państwach  będą uczestniczyć w zajęciach, rozwijając  najważniejsze funkcje języka: mówienie, rozumienie ze słuchu, pisanie i czytanie w j.obcym( j.angielski, j.niemiecki). Podczas kursu duży nacisk położony będzie  na doskonalenie płynności wypowiedzi i rozumienia języka mówionego. Zajęcia prowadzone będą  w niewielkich, wielonarodowych grupach, dzięki czemu każdy z uczestników kursu ma bardzo wiele możliwości, aby w praktyce używać języka, którego się uczy. Rezultatem  projektu będzie wzrost kompetencji i wiedzy uczestników, większe zaangażowanie w projekty międzynarodowe typu etwinning, wymiana młodzieży, odejście od tradycyjnych metod nauczania, uwrażliwianie uczniów na różnorodność językową i kulturową,

Wnioskodawcą  projektu Erasmus+- moblinośc nauczycieli jest pani Agnieszka Babańca jako dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce- Letnisko , a koordynatorem projektu pani Monika Bernacik.

 W dniu 26 czerwca 2020 r. otrzymaliśmy informację, że Agencja Narodowa oceniła naszą szkołę pozytywnie i przekazała wniosek do realizacji. Jest to bez wątpienia  ogromny sukces  wszystkich nauczycieli. Cieszymy się, że będziemy mogli rozwijać nasze kompetencje, a tym samym stale podnosić  jakość pracy naszej szkoły.

                                                                      

 

Monika Bernacik

29-06-2020 admin

Kamera online - skwer

Kalendarium

lipiec, 2020
PnWtŚrCzPtSbNd
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789

Biuletyn

Nasze projekty