Wyjazd uczniów z PSP w Bogucinie na „Zieloną Szkołę”
Foto: Mariola Gębska

Trzynaścioro uczniów ze szkoły w Bogucinie wraz z opiekunką, panią Mariolą Gębską, spędziło wspaniale czas w Szklarskiej Porębie. To właśnie w tej miejscowości odbywała się zorganizowana wspólnie z PSP w Laskach „Zielona Szkoła”, której hasło przewodnie brzmiało „Szlakiem ducha gór”.

Ten wspólny wyjazd uczniów z pobliskich placówek był nie tylko okazją do zawarcia nowych przyjaźni, ale przede wszystkim do poznania jednego z najpiękniejszych regionów Polski.  
Już pierwszy dzień, mimo długiej podróży, przyniósł wiele wspaniałych wrażeń. Wrocławskie zoo, z jego najnowszą atrakcją- Afrykarium, było pierwszym punktem programu i bardzo podobało się dzieciom.
W kolejnych dniach uczestnicy mieli także okazję zobaczyć ciekawe miejsca. Zwiedzili Karpacz i znajdujące się w nim Muzeum Klocków Lego oraz Karkonoskie Tajemnice, wspólnie z przewodnikiem udali się na wyprawę, której celem były piękne wodospady - Kamieńczyk i Szklarki i odwiedzili niezwykły skansen - Żelazny Tygiel Waloński. Duże zainteresowanie dzieci wzbudziła także Huta Leśna w Szklarskiej Porębie, gdzie na oczach widzów wytapia się różne formy szklane. Okazją do relaksu był natomiast wyjazd do term w Cieplicach. W drodze powrotnej uczestnicy zwiedzili zamek Książ i znajdującą się w pobliżu palmiarnię.
Wyjazd na „Zieloną Szkołę” dał uczniom nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku, nauki poprzez obserwację, bezpośrednie poznanie, ale pozwolił także lepiej się zintegrować, współpracować w grupie, wspólnie spędzać czas. Służyły temu różnego rodzaju konkursy, dyskoteki, czy zawody sportowe, które przygotowali organizatorzy.
Korelacja zabawy z nauką, kontakt z przyrodą i kulturą, czas spędzony z przyjaciółmi i wiele, wiele pozytywnych wrażeń - to z pewnością dał uczniom wyjazd na „Zieloną Szkołę”.


PSP w Bogucinie

20-06-2017 admin

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

maj, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
30123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910

 

Nasze projekty