Uchwała antysmogowa

W dniu 24 października 2017 r. sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę Nr 162/17 w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa mazowieckiego ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw ( Dz. Urz. Woj. Maz. z 27.10.2017r. poz. 9600), tzw. „uchwałę smogową”.

Niezwykły Gość odwiedził Kino za Rogiem w Garbatce-Letnisku!

 

W minioną sobotę „ Kino za Rogiem” niespodzianie odwiedził niezwykły gość.Podpowiemy, że miał białą brodę i przyszedł z workiem pełnym prezentów.

Jak w każde w sobotnie przedpołudnie w naszym Kinie za Rogiem odbył się seans dla najmłodszych widzów. Tym razem na dzieci czekała jednak niespodzianka. Podczas  seansu o niezwykłym Reniferku Niko do kina z wizytą przybył Święty Mikołaj. Wręczył on naszym milusińskim prezenty. Radości było co nie miara, zwłaszcza że zacny święty zrobił sobie z dziećmi zdjęcia i obiecał że wróci za rok!

 

Uroczyste otwarcie Świetlico-Remizy w miejscowości Bąkowiec!

 W miniony piątek – 08 grudnia dokonano uroczystego otwarcia Świetlico-Remizy, zlokalizowanej w miejscowości Bąkowiec. Można śmiało powiedzieć, że była to najbardziej wyczekiwana przez Mieszkańców inwestycja w tym roku. W uroczystościach wzięli udział: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy – Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur, sołtysi, radni gminy, Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Krzysztof Stalmach, Dyrektorzy szkół, przedstawiciele policji, straży pożarnej, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Mieszkańcy Sołectwa Bąkowiec. Przedstawiciele władz samorządowych oraz sołeckich dokonali uroczystego przecięcia wstęgi, natomiast poświęcenia obiektu dokonał Proboszcz Parafii Opactwo ks. Henryk Kowalczyk. Następnie wszyscy udali się na poczęstunek ufundowany przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko oraz władze sołeckie.

IV edycja ,,Szlachetnej Paczki '' w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi- Podziękowania!

Tegoroczna „Szlachetna Paczka” zjednoczyła ponad 810 tysięcy osób, czyli darczyńców, wolontariuszy i obdarowanych z całej Polski.

W naszej szkole zorganizowaliśmy paczkę już po raz czwarty. Do przygotowań i zbiórki potrzebnych produktów włączyli się :Wójt Gminy Garbatka – Letnisko pan Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy pani Teresa Fryszkiewicz, pracownicy Urzędu Gminy Garbatka - Letnisko, radni, sołtysi, właściciele sklepów - państwo Ewa i Robert Strzeleccy, pani Katarzyna Zaborska, nauczyciele, rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły, mieszkańcy Garbatki – Letnisko.

 

VI Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko!

 

W dniu 2 grudnia 2017 roku w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce- Letnisko rozegrany został VI Mikołajkowy Turniej Oyama Karate o Puchar Wójta Gminy Garbatka- Letnisko. Zawody zgromadziły 238 zawodniczek i zawodników z 7 klubów Oyama Karate. (Legionowo, Łódź, Piotrków Trybunalski, Radom, Tarnobrzeg, Tarnów oraz NKSW Wulkan). Reprezentanci ww. klubów rywalizowali w konkurencjach Kata w dziewięciu kategoriach wiekowych z podziałem na płeć.

 

Odbiór Paczek Żywnościowych 04 – 05 grudzień 2017

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, odbędzie się w dniach 04 grudzień 2017 (poniedziałek) 05 grudzień 2017 (wtorek) od godz. 8.30 do 15.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik"

Gmina Garbatka-Letnisko po raz kolejny Liderem zrównoważonego rozwoju!

Co roku jedna z komisji sejmowych, odpowiadająca za sprawy samorządu terytorialnego oraz polityki regionalnej, prowadzi badania mające na celu stworzenie rankingu najlepiej rozwijających się gmin w Polsce. Miło nam poinformować, iż Gmina Garbatka-Letnisko  w tegorocznym rankingu zajęła dosyć wysokie miejsce, uplasowując się zarazem na 1 pozycji spośród gmin wiejskich Powiatu Kozienickiego. Dodajmy, że już drugi rok z rzędu jesteśmy Liderem zrównoważonego rozwoju wśród gmin wiejskich w Powiecie Kozienickim.

Akcja Bezpieczny przejazd w Garbatce-Letnisko!

Mało kto wie, że w Polsce od 2005 roku prowadzona jest Kampania Społeczna "Bezpieczny przejazd - zatrzymaj się i żyj"! Statystyki pokazują, że co roku na przejazdach kolejowych dochodzi od 200 do  250 kolizji i wypadków, w których ginie kilkadziesiąt osób. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych Mieszkańców oraz fakt, że przez obszar Gminy Garbatka-Letnisko przebiega sieć torów kolejowych, my również przyłączyliśmy się do tej szczytnej inicjatywy.

Złodzieje w Gminie Garbatka-Letnisko!

Z przykrością informujemy, iż w miniony weekend doszło do włamania do jednego z budynków gminnych. Mowa tu o Świetlico-Remizie zlokalizowanej w miejscowości Bąkowiec (budynek po byłej PSP). Złodzieje zdemontowali i ukradli grzejniki typu panelowego, zainstalowane na piętrze budynku. Rozmontowano również oraz zabrano halogen, umocowany nad drzwiami garażowymi oraz lampę przed jednym z wejść.

Uroczyste Otwarcie - Zapraszamy serdecznie!

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko Robert Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Włodzimierz Mazur oraz Prezes Stowarzyszenia "Aktywni 50 plus" Teresa Bęczkowska, serdecznie zapraszają Mieszkańców Garbatki-Letniska na Uroczyste Otwarcie "Zielonej siłowni", które odbędzie się 30.11.2017 r o godz. 15.00, na placu przy Korcie Tenisowym.

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy

Posiedzenia Komisji Stałych Rady Gminy odbędą się:

1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska w dniu 27 listopada 2017 r. o godz. 14.00 w  sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1
2.  Komisji Gospodarki Gminy i Finansów w dniu 28 listopada 2017 r. o godz. 12.00 w  sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Garbatce-Letnisko przy ul. Skrzyńskich 1

IV edycja ,,Szlachetnej Paczki '' w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko!

 

Zapraszam rodziców, nauczycieli, uczniów i wszystkich chętnych do przygotowania SZLACHETNEJ PACZKI dla wybranej rodziny.Dzięki Wam, kolejna rodzina otrzyma mądrą pomoc. Paczka to nie tylko wsparcie materialne – to także motywacja do walki z codziennymi trudnościami i informacja: „Jesteście dla nas ważni”, „Chcemy, żebyście wygrali swoje życie!”. To najważniejszy przekaz przygotowanej dla rodziny pomocy.

 

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

grudzień, 2017
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

 

Nasze projekty