Nowe władze samorządowe nominowane!

W dniu 15 października 2018 r. Przewodniczący Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisko Pan Artur Rusinek wręczył zaświadczenie wyboru, każdemu z 15 Radnych, którym Mieszkańcy naszej małej Ojczyzny w dniu 21 października 2018 r. udzielili kredytu zaufania oddając swój głos.

 

Skład Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji (2018-2023):

 1. Basaj Krystyna
 2. Dębowczyk Ewa
 3. Kamiński Bartłomiej
 4. Kutyła Jadwiga
 5. Kwaśnik Barbara
 6. Mazur Ryszard
 7. Mazur Włodzimierz
 8. Michałowska Dorota
 9. Otarkowska Grażyna
 10. Pacuła Czesław
 11. Piechocińska Irena
 12. Piechota Marianna
 13. Skocz-Michalska Hanna
 14. Świątek Michał
 15. Ziarkowska Dorota

Nominację w tym dniu na stanowisko Wójta Gminy Garbatka-Letnisko odebrała również Pani Teresa Fryszkiewicz. Przewodniczący Gminnej Komisji życzył zarówno Pani Wójt jak Radnym dużo sukcesów, trafnych decyzji i owocnej pracy.  

 

My ze swojej strony nowym władzom samorządowym gratulujemy pomyślnego wyborczego wyniku oraz życzymy satysfakcji z wykonywanych funkcji, a także powodzenia w realizacji zamierzeń służących dobru lokalnej społeczności.

 

Izabela Szczepanek

Fot. Mariusz Grotkowski

Dla Niepodległej!

9 listopada w naszej szkole odbyła się kolejna wieczornica z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku nasze spotkanie miało wyjątkowy charakter, ponieważ świętujemy 100. rocznicę tego niezwykłego wydarzenia. W pięknie udekorowanej przez panie Renatę Strzałkowską- Jędrasek i Agatę Styczyńską sali gimnastycznej zgromadziło się ponad 200 gości, którzy mieli okazję wysłuchać wzruszających pieśni i wierszy patriotycznych.

 

Program, przygotowany przez panie Monikę Bernacik, Bernadetę Basaj i Agnieszkę Rygiel,  poprowadziły pani dyrektor Agnieszka Babańca i pani wicedyrektor Ewelina Piecyk- Kowalska. Recytatorzy: Kacper Gola, Filip Matejszczak, Olga Karaś, Zofia Bolesławska, Oskar Łyjak, Kacper Strzelecki, panie Ewa Krygier i Maria Bernacik oraz Amelia Hołuj przenieśli nas w czasy odległej i nieco bliższej historii. Solówki pana Krzysztofa Boryczki, pana Pawła Kibila,  Natalii Skiby, Oliwii Sałek i Aniki Kęski  m.in. „Matczynych rąk”, „Ojczyzno ma”, „Dziś do ciebie przyjść nie mogę” czy „Białego krzyża” nie tylko wzruszyły, ale też skłoniły do zastanowienia nad tym, jakie znaczenie mają dziś dla nas  takie pojęcia jak ojczyzna, wolność i patriotyzm.

Gmina Garbatka-Letnisko w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 11 listopada 1918 roku to bardzo ważna data dla każdego Polaka. Tego dnia Polska po 123 latach niewoli, zaborów odzyskała niepodległość. My dziś w 100. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości  również nie zapominamy! Pamiętamy o wszystkich naszych obrońcach, o tych wielkich o znanych nazwiskach jak Józef Piłsudski, i o tych których było najwięcej - o bezimiennych bohaterach. To dzięki nim przetrwała Polska mowa, obyczaje, to dzięki nim my dziś możemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości!

Zaproszenie na pierwszą Sesję Rady Gminy Garbatka-Letnisko nowej kadencji!

Uprzejmie informuję, że pierwsza sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko wybranej w wyborach samorządowych w dniu 21 października 2018 r. odbędzie się w dniu 19 listopada 2018 r. (poniedziałek) o godz. 14.00 zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego II w Radomiu z dnia 5 listopada 2018 r., na którą serdecznie zapraszam.

Sesja odbędzie się w budynku byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku.

Komisarz Wyborczy w ww. Postanowieniem ustalił następujący porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.

 2. Przekazanie prowadzenia obrad najstarszemu wiekiem Radnemu.

 3. Złożenie ślubowania przez Radnych.

 4. Złożenie ślubowania przez Wójta.

 5. Wybór Przewodniczącego Rady.

 6. Zakończenie obrad.

 

                    WÓJT

/-/ mgr Robert Kowalczyk

KOMUNIKAT!

W związku z opracowaniem przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko Diagnozy Lokalnych Problemów Społecznych oraz Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych, zwracamy się do mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko o wypełnienie anonimowej ankiety i pozostawienie jej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko. Wyniki ankiety zostaną wykorzystane do opracowania powyższych programów. Zachęcamy Państwa do udziału w badaniu. Z góry dziękujemy za poświęcony czas na wypełnienie ankiety. Państwa głos jest dla nas bardzo ważny.

 Ankieta dostępna pod linkiem

Prośba o pomoc dla Ryszarda Szurkowskiego - Honorowego Obywatela Gminy Garbatka-Letnisko!

Szanowni Mieszkańcy!

Z przykrością informujemy, iż Pan Ryszard Szurkowski - Honorowy Obywatel Gminy Garbatka-Letnisko w czerwcu br. przeszedł bardzo poważny wypadek w Niemczech, podczas wyścigu amatorów. Kolaż jest sparaliżowany i walczy o powrót do zdrowia.

Pan Ryszard przeszedł już szereg poważnych operacji, w tym jedną trwającą siedem godzin. Jednak aby wrócić do zdrowia, a przede wszystkim radzić sobie w życiu codziennym potrzebna jest długa i bardzo kosztowna rehabilitacja. Koszty kuracji znacząco przewyższają możliwości finansowe Pana Ryszarda.

Mając na uwadze powyższe, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli o wpłaty na poniżej podany numer rachunku bankowego.

Zbiórką pieniędzy potrzebnych na rehabilitację zajmuje się "Stowarzyszenie Lions Club Poznań 1990".

09 1240 1747 1111 0000 1845 5759
W dane przelewu należy wpisać dane odbiorcy:

ul. Jana Henryka Dąbrowskiego 189,
60-594 Poznań,
a w tytule: "Ryszard Szurkowski - rehabilitacja".

Kochani każda złotówka się liczy! Każdy z nas może pomóc temu wybitnemu kolarzowi!

Ślubowanie uczniów klas I PSP w Garbatce-Letnisko

12 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie. Z tej okazji w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z udziałem pani dyrektor Agnieszki Babańcy, pani wicedyrektor Eweliny Piecyk-Kowalskiej, pani Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Teresy Fryszkiewicz, pani Przewodniczącej Rady Rodziców Aleksandry Mieczyńskiej, Rodziców uczniów klas I, nauczycieli oraz koleżanek i kolegów z klas II i III.

Zapytaj o fundusze Europejskie

Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Radomiu przy Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych, w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego, będzie udzielał informacji na temat możliwości pozyskiwania funduszy europejskich dla mieszkańców Gminy Garbatka-Letnisko.

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w PSP w Garbatce-Letnisko

Dzień Edukacji Narodowej to dzień wyjątkowy. To dzień, w którym uczniowie w sposób szczególny okazują swoim nauczycielom wdzięczność i składają podziękowania za ich codzienny trud, poświęcenie, przekazywaną wiedzę oraz troskę o dobro wychowanków. Z okazji tego wyjątkowego święta 12 października 2018 roku w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko odbyła się uroczysta akademia.

Przybyli na nią goście: Wójt Gminy Garbatka – Letnisko pan Robert Kowalczyk, Sekretarz Gminy pani Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy pan Włodzimierz Mazur, zastępca kierownika Referatu Infrastruktury Budownictwa i Promocji Urzędu Gminy pani Magdalena Marszałek, ksiądz kanonik Augustyn Rymarczyk, przewodnicząca Rady Rodziców pani Aleksandra Mieczyńska, przedstawiciele Rady Rodziców oraz emerytowani nauczyciele.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką”

 „Wiemy doskonale ,że jest to prawdziwa sztuka - robić tak, że zabawą staje się nauka” - uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Przedszkolu Samorządowym w Garbatce – Letnisku „Pod Sosnową Szyszką”

 Jest taki dzień w roku, kiedy wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty obchodzą swoje zasłużone święto. Właśnie z tej okazji 12 października w  przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych: Wójt Gminy p. Robert Kowalczyk, Przewodniczący Rady Gminy p. Włodzimierz Mazur, Sekretarz Gminy p. Teresa Fryszkiewicz,  p. Magdalena Marszałek, ks. dziekan Augustyn Rymarczyk, ks. Filip Lorenc  oraz przedstawiciele Rady Rodziców. 5 – latki z grupy „Leśne Duszki” zaprezentowały program artystyczny: inscenizację, piosnkę oraz widowiskowy taniec.

VII Szachowe Mistrzostwa Gminy Garbatka-Letnisko o Puchar Wójta już za nami!

W dniach 26-27 października br. w Budynku dawnej Świetlicy odbyły się  już  VII Szachowe Mistrzostwa Gminy Garbatka-Letnisko o Puchar Wójta. Szachiści rozegrali dziesięciorundowe rozgrywki w tzw. systemie kołowym, w którym każdy z uczestników skonfrontował swoje umiejętności ze wszystkimi rywalami.

W rozgrywkach brało udział 8 osób, w tym dwie kobiety. W tym roku najlepszym okazał się być Robert Węglarz , który obronił tytuł - wygrywając wszystkie 10 partii.  Seweryn Krawiec zajął 2 miejsce osiągając 7,5 pkt., miejsce 3 należało do Kazimierza Domaradzkiego , który zdobył 6,5 pkt. Wśród kobiet zwyciężczynią tegorocznego turnieju została Patrycja Grzywacz.

Turniej odbył się w miłej atmosferze, w duchu „fair play” . Nagrody zostały wręczone przez Panią Magdalenę Marszałek. Zwycięzcy otrzymali puchary oraz medale ufundowane przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko ,   wszystkim uczestnikom zostały wręczone również  kubki z logiem Gminy oraz czasopisma szachowe. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rozgrywkach,  a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

 

Marta Kochowska

Odbiór Paczek Żywnościowych 08 - 09 listopad 2018

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje, iż wydawanie paczek żywnościowych w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 PODPROGRAM 2018, odbędzie się w dniach 08 listopad 2018 (czwartek) godzina 8.30 - 15.00, 09 listopad 2018 (piątek) godz. 8.30 - 14.00 w magazynie przy ul. J. Kochanowskiego 133, Garbatka-Letnisko Centrum Handlowo-Usługowe i Lokalna Strefa Biznesu "Bernacik"

Prosimy zaopatrzenie się w odpowiednie materiały do pakowania odbieranych produktów.

Kamera online - skwer

Sonda

Czy potrzebna jest budowa całorocznej hali sportowej w Garbatce-Letnisku ?

TAK
NIE

Kalendarium

listopad, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

 

Nasze projekty