Kolejny turniej deblowy o puchar Puchar Przewodniczącego Rady Gminy już za nami!

 Dużo emocji i zacięta walka, tak właśnie wyglądał ubiegły weekend 07-09 września  br. na korcie tenisowym w Garbatce- Letnisko. W tych dniach rozegrano Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Garbatka -Letnisko. W turnieju wzięło udział 8 osób, 4 pary deblowe. Podczas rozgrywek swoje możliwości sprawdzali : Kazimierz Domeradzki, Robert Kowalczyk, Sławomir Pietrzyk, Kazimierz Zalewski,  Jacek Sałek, Krzysztof Szewczyk,  Artur Plażuk, Leon Uliasz.


Finałowe rozgrywki rozstrzygnęły się 09 września, to właśnie w niedzielę wyłoniliśmy zwycięzców tegorocznego turnieju. Najlepszymi okazali się  Artur Plażuk i Leon Uliasz, którzy zajęli pierwsze miejsce, kolejne miejsce należy do Kazimierza Zalewskiego i Sławomira Pietrzyka, natomiast Krzysztof Szewczyk i Jacek Sałek zaklasyfikowali się na miejscu trzecim.

 

Naszym zwycięzcom wręczone zostały puchary, natomiast wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

Gmina Garbatka-Letnisko Ekspertem w walce z grypą!

12 września 2018 r. w Vilii Foksal w Warszawie miała miejsce X Debata Flu Forum, organizowana przy współpracy z Parlamentarnym Zespołem ds. Podstawowej Opieki Zdrowotnej i Profilaktyki. Flu Forum było wyjątkowe również ze względu na obchody 5. rocznicy powstania programu. Podczas spotkania przedstawiciele Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy nagrodzili samorządy realizujące programy zdrowotne w dziedzinie profilaktyki grypy. Wśród nagrodzonych po raz kolejny znalazła się Gmina Garbatka-Letnisko, która jako jedna z czterech gmin w całym kraju otrzymała najwyższy tytuł - „Eksperta w zakresie profilaktyki grypy”. Nagrodę odebrał Wójt Robert Kowalczyk.

Sukces Przedsiębiorstwa „DAKK”

Pani Danuta Niedzielska Właścicielka przedsiębiorstwa „DAKK” w Garbatce-Letnisko zdobyła wyróżnienie w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na sukces” w kategorii indywidualnej za podwyższenie konkurencyjności przedsiębiorstwa. Firmę "DAKK" nagrodzono za doposażenie w dwie maszyny raszlowe do produkcji płaskich produktów tkanych - siatki polietylenowej, co znacząco zwiększyło jej szanse na krajowym rynku i wsparło lokalne zatrudnienie.   


Pomysłowość i otwartość na innowacje Pani Danuty przyczyniają się do powstawania nowych miejsc pracy oraz do społeczno-ekonomicznego rozwoju Polski i naszej „małej Ojczyzny”. Wdrażanie nowoczesnych technologii oraz nowe zakłady pracy dające zatrudnienie, to odpowiedź na rzeczywiste potrzeby konsumentów i wspólnot lokalnych.


Tegoroczna edycja Konkursu została objęta Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy. Dodatkowo galę finałową Konkursu objął Patronatem Honorowym Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.


To niezwykłe wyróżnienie Firma DAKK odebrała 11 września br. w Pałacu Prezydenckim. Sukces nagrodzony został również  przez Wójta Gminy Garbatka-Letnisko  Roberta Kowalczyka. My ze swojej strony  jeszcze raz serdecznie gratulujemy Pani Danucie i życzymy dalszych sukcesów!

Z A W I A D O M I E N I E

Z A W I A D O M I E N I E

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko zwołuje Zebranie Wiejskie, które odbędzie się

 

23 września (niedziela) 2018 roku o godzinie 10.15

w budynku Świetlico-Remizy w Bąkowcu

Celem Zebrania Wiejskiego będzie

WYBÓR SOŁTYSA SOŁECTWA BĄKOWIEC

 

Porządek Zebrania Wiejskiego przedstawia się następująco:

  1. Otwarcie Zebrania Wiejskiego i stwierdzenie jego prawomocności.
  2. Wybór Przewodniczącego Zebrania.
  3. Przedstawienie i przyjęcie proponowanego porządku obrad.
  4. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
  5. Wybór sołtysa.
  6. Ogłoszenie wyników wyborów.
  7. Wolne wnioski i zapytania.

W przypadku, gdy w pierwszym terminie nie będzie uczestniczyć 1/10 uprawnionych do głosowania mieszkańców Sołectwa, Zebranie odbędzie się w drugim terminie w tym samym dniu o godz. 10.30.

 

ZAPRASZAM WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW

 

                                                                                                                              Wójt

Garbatka-Letnisko, dnia 13 września 2018 r.                                       /-/ Robert Kowalczyk

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Garbatce-Letnisko

8 września 2018 r. w całej Polsce odbyło się Narodowe Czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. Do ogólnopolskiej akcji, po raz szósty włączyła się również Garbatka-Letnisko. Honorowym patronatem akcję Narodowego Czytania objęła Para Prezydencka – Andrzej Duda wraz z Małżonką Agatą. Publiczne czytanie Przedwiośnia Stefana Żeromskiego odbyło się w lokalu Kina Za Rogiem w Garbatce-Letnisko. Uczestnikami Narodowego Czytania byli uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce, którzy mieli okazję zapoznać się z klasyką literatury polskiej.

 Spotkanie prowadziła kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Małgorzata Markowska. Fragmenty Przedwiośnia, czytali:

- Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz

- Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pan Włodzimierz Mazur

- Wiceprzewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pan Paweł Kibil

- Nauczycielka Publicznej Szkoły Podstawowej w Garbatce Pani Agnieszka Rygiel

oraz Pani Mariola Gębska, nauczycielka PSP w Bogucinie.

Odczytane fragmenty pochodziły ze strony Kancelarii Prezydenta RP. Specjalnie na potrzeby tegorocznej akcji Narodowego Czytania adaptację Przedwiośnia przygotował krytyk literacki, felietonista Andrzej Dobosz. Po odczytanych tekstach zostały wyświetlone odpowiednie fragmenty filmu Przedwiośnie z 2001 r. w reżyserii Filipa Bajona.

 Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy akcji otrzymali egzemplarze Przedwiośnia ufundowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Garbatce-Letnisko opatrzone pamiątkową pieczęcią otrzymaną z Kancelarii Prezydenta RP. Pieczęć ta znajduje się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Garbatce i można nią ostemplować własne egzemplarze Przedwiośnia.

Małgorzata Markowska

KOMUNIKAT GMINNEJ KOMISJI WYBORCZEJ w GARBATCE-LETNISKO

Gminna Komisja Wyborcza w Garbatce-Letnisko – powołana Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Radomiu II z dnia 10 września 2018 r. w sprawie powołania Gminnej Komisji Wyborczej w Garbatce-Letnisko w celu przeprowadzenia wyborów organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 21 października 2018r. - informuje, że będzie przyjmowała zgłoszenia kandydatów na radnych do rady gminy i kandydatów na wójta.

Kamera online - skwer

Kalendarium

wrzesień, 2018
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

 

Nasze projekty