Życzenia, prezentacja umiejętności artystycznych, tanecznych i recytatorskich. Tak wyglądało wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziaka przez przedszkolaków z Garabtki-Letnisko. Dzieci z grupy „Tęczowe Nutki” przygotowały na tą okazję wyjątkowy program artystyczny, który został zaprezentowany w świetlicy gminnej.

W imieniu przedszkolaków gości powitały wychowawczynie Katarzyna Cywka, Dorota Ziarkowska oraz Aleksandra Zdrzalik. W uroczystości uczestniczyła również wójt gminy Teresa Fryszkiewicz oraz przewodniczący Rady Gminy, Włodzimierz Mazur.

Kilka słów wstępu, w imieniu najmłodszych skierowały wychowawczynie do

przybyłych babć i dziadków. Chwilę później rozpoczęła się część artystyczna. 

 

– Każdy z nas był kiedyś dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią dziadkowie.Babcia i dziadek to ukochane osoby, które tak naprawdę nigdy się nie gniewają, a swoje wnuczęta rozpieszczają. To oni dają im smakołyki, potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń swoich małych pociech. W podziękowaniu za miłość jaką codziennie otaczają swoje wnuczęta dzieci przygotowały dla was wyjątkowy prezent. To tuta, z tej sceny każde z osobna będzie kierowało w Waszą stronę ciepłe słowa – mówiły wychowawczynie

Do wspólnych życzeń przyłączyła się również wójt gminy Teresa Fryszkiewicz, przewodniczący rady gminy Włodzimierz Mazur oraz dyrektor przedszkola Aleksandra Rembielińska-Grygiel. Wraz z dziećmi wspólnie wręczali świadectwa wspaniałej Babci i wspaniałego Dziadka. Do świadectwa dzieci dołączyły własnoręcznie wykonany „słoik pełen miłości”.

Wbrew pozorom tradycja honorowania w ten sposób naszych babć i dziadków wcale nie jest zbyt długa. W Polsce zaczęto ją kultywować dopiero w latach 60. ubiegłego wieku. Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie” w 1964 roku. W roku 1966 również „Express Wieczorny” ogłosił dzień 21 stycznia „dniem babci”. Później powstała również tradycja obchodzenia Dnia Dziadka. I tak jest do dziś.