Drużyna żeńska Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Garbatki-Letnisko zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej podczas powiatowych zawodów sportowo-pożarniczych.

Zawody pożarnicze na szczeblu powiatowym odbyły się w niedzielę 25 września na terenie stadionu miejskiego w Kozienicach. W sumie o miano najlepszych walczyło 20 drużyn w tym 8 żeńskich. Jedną z nich była ekipa żeńska z OSP Garbatka-Letnisko.

Niedzielne zmagania rozpoczęły się od udziału w sztafecie pożarniczej. Od standardowych biegów różniło ją to, iż strażacy mieli do pokonania na swojej trasie przeszkody – np. równoważnię czy płotek. W sztafecie 7×50 metrów drużyna żeńska zajęła 3 miejsce z wynikiem 64,88pkt.

Po krótkiej przerwie technicznej, przyszedł czas na rywalizację w zadaniu bojowym. Polegało ono na tym, że zespół musiał dobiec do pompy, podłączyć ją do źródła wody, a w międzyczasie rozciągnąć węże i rozdzielacz, by na koniec zestrzelić strumieniem wody wyznaczone cele. W tym zadaniu nasza drużyna zajęła również 3 miejsce z wynikiem 55,61pkt.

Suma punktów zebranych podczas zawodów uplasowała naszą drużynę żeńską na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Za zajęcie tego zaszczytnego miejsca na podium ekipa z Gabratki-Letnisko otrzymała pamiątkowe medale, puchar oraz nagrodę voucher o wartości tysiąca złotych. Zadowolenia z wyniku niedzielnych zawodów nie kryła wójt Gminy Garbatka-Letnisko, Treresa Fryszkiewicz – Jestem bardzo dumna, że dziewczyny zajęły drugie miejsce. Tak naprawdę zabrakło im tylko 0,2 dziesiąte punktu do tego, żeby zajęły pierwsze miejsce. Ale i tak jestem  z nich bardzo, bardzo dumna