Rywalizowali i wędkarze
Po spotkaniu przyszła pora na wręczenie nagród uczestnikom zawodów wędkarskich, które na stałe wpisały się już w obchody Dni Garbatki. Tym razem najlepsi okazali się: Kacper Ziemka, Julia Pomarańska i Weronika Głuszek w kategorii 6-10 lat oraz Kacper Rojek, Kacper Garczyna oraz Rafał Rojek w kategorii 10-15 lat. Nagrody wręczali wójt Robert Kowalczyk i członkowie zarządu miejscowego koła wędkarskiego.
Młodzi piłkarze Plonu pokonali w sobotę Energię.
To już 70 lat Plonu
Główny punkt sobotniej imprezy stanowiły obchody 70-lecia Ludowego Klubu Sportowego Plon Garbatka. Uroczystości jubileuszowe poprowadzili wójt Robert Kowalczyk i prezes klubu Paweł Janik, który krótko przypomniał historię drużyny, wyróżniające się postaci i najważniejsze chwile.
– Dziękuję państwu za tak liczne przybycie na dzisiejsze uroczystości. Najgoręcej witamy dziś trzy pokolenia piłkarzy, kibiców, działaczy, sponsorów Plonu – mówił wójt.
Na obchodach klubu pojawili się przedstawiciele Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej: Sławomir Pietrzyk, Artur Piechowicz, Jerzy Figas, Kamil Witkowski, Jan Panek, Jerzy Leszczyński i Sławomir Ignaczak. Jubileusz był doskonałą okazją do wręczenia związkowych odznaczeń.
Brązową odznakę otrzymali: Arkadiusz Fusiek, Bronisław Gołębiowski, Rafał Grzybowski, Artur Gugała, Paweł Janik oraz Krzysztof Miękus. Srebrną: Tadeusz Cieloch, Paweł Gnyś i Łukasz Wiraszka, a złotą Piotr Pacocha i Robert Kowalczyk. Medal 40-lecia ROZPN otrzymali Robert Kowalczyk i Paweł Olejarz.
Robert Kowalczyk odbiera medal z rąk z Sławomira Pietrzyka i Jerzego Figasa.
– Mamy tylko 40 takich medali, jeden z nich otrzymuje Robert Kowalczyk. Trafia ona w godne ręce. Uważam, że wójt zrobił dla tej miejscowości i dla tego klubu bardzo dużo. O tym stadionie mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że to jeden z piękniejszych obiektów na terenie naszego związku – mówił Sławomir Pietrzyk prezes ROZPN.
Specjalne wyróżnienia osobom związanym z klubem przyznali wójt i prezes klubu. Te trafiły do Piotra Pacochy, Jerzego Leszczyńskiego, Radosława Luśtyka, Sławomira Pietrzyka, Piotra Błazika, Włodzimierza Plażuka, Sylwestra Barana, Andrzeja Pajączkowskiego i Leszka Kotasa.
W sobotę wyróżniono wiele osób związanych przez lata z klubem.
Zagrali gwiazdorzy
Chwilę potem przyszła pora na gwóźdź sobotniego programu. Pojedynek pomiędzy oldboyami Plonu, a Reprezentacją Artystów Polskich.
Gospodarzy reprezentowali: Paweł Janik, Sławomir Pietrzyk, Krzysztof Mirka, Jacek Pietrzyk, Łukasz Wiraszka, Waldemar Kulesza, Robert Węglarz, Artur Gugała, Piotr Jędra, Marek Furga, Mariusz Pomarański, Marcin Stasiak, Arkadiusz Fusiek, Sebastian Neska, Grzegorz Seremak, Krzysztof Miękus, Robert Kowalczyk, Grzegorz Milcuszek, a do boju poprowadził ich legendarny trener, były selekcjoner reprezentacji Polski, a obecnie komentator – Andrzej Strejlau.
Po stronie gwiazd na boisku zameldowali się: Grzegorz Jędrzejewski, Piotr Wiśniowski, Robert Moskwa, Rafał Mroczek, Tomek Jachimek, Antoni Królikowski, Konrad Marszałek, Grzegorz Staszewski, Przemysław Cypriański, Michał Chorosiński, Robert Cichoń, Piotr Kieraga, Hiro, Rafał Maserak, Wojciech Majchrzak, Paweł Sikora i Jarosław Jachimowicz. Gwiazdorów poprowadziła ich menadżer Dorota Wardeńska, a mecz komentował legendarny Dariusz Szpakowski.
Pamiątkowa fotografia obu ekip. Już po meczu.
Spotkanie mogło podobać się kibicom. Po pierwszej połowie było co prawda 1:1, ale w drugiej części meczu piłkarze rozwiązali worek z bramkami. Ostatecznie pojedynek zakończył się wynikiem 4:3 dla Plonu, a do siatki trafiali kolejno: Gugała, Maserak, Węglarz, J. Pietrzyk, Seremak, Staszewski (karny) i Marszałek. Po meczu urządzono jeszcze pokazowy konkurs rzutów karnych, którzy wygrali reprezentanci RAP-u. Następnie przyszła pora na podziękowania, sesje zdjęciowe i autografy.
Muzyczny finał na Polance
Od godziny 19:00 impreza była kontynuowana na scenie Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego Polanka. Na słynnym grzybku zaprezentowały się formacje disco polo: Fox oraz EGO. Nie zabrakło wspólnego śpiewania, tańców pod sceną i świetnej atmosfery. Pierwszy z Dni Garbatki zwieńczyła dyskoteka.
Grzegorz Starosta z grupy Ego wita się z publicznością.
Dzień drugi
Niedzielna impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00 od programu dla dzieci. Jan Wojdak zabawiał najmłodszych Tęczowymi Piosenkami, a wraz z Mrówką Bogo Jogo zapraszał ich do wesołych konkursów, jak np. pompowanie balonów na czas. Do wygrania była m.in. piłka z autografem Roberta Lewandowskiego.
Szycha dla Prezesa
Około godziny 17:00 przyszła pora na oficjalne rozpoczęcie imprezy. Wszystkich gości przywitał wójt Robert Kowalczyk, który przy okazji podziękował za doping podczas sobotniego meczu z drużyną gwiazd.
Od pięciu lat przy okazji Dni Garbatki władze gminy i kapituła konkursowa przyznają specjalną nagrodę, tzw. Szychę Garbacką. Wyróżnienie to trafia do osób szczególnie zasłużonych dla gminy, które swoją aktywnością przyczyniają się do jej rozwoju i promocji. – W tym roku wpłynęły cztery kandydatury do tego tytułu. Wszystkie bardzo zacne, ale mogliśmy przyznać tylko jedno wyróżnienie – mówił Kowalczyk, dodając.
Wójt Robert Kowalczyk wręcza Szychę tegorocznemu zwycięzcy.
Szycha trafiła do Sławomira Pietrzyka, prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Pietrzyk ma 46 lat, od dawna związany jest z Plonem Garbatka. Był także zawodnikiem takich drużyn jak MG MZKS Kozienice czy Zwolenianka Zwoleń. Funkcję prezesa ROZPN pełni od 4 lat.
– Śledziłem poprzednie edycje konkursu i wiem, że to świetni ludzie. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie – komentował zwycięzca.
Koncertowy szał na Polance
Po krótkiej części oficjalnej przyszła pora na koncerty. Jako pierwsi, na scenie zaprezentowali się reprezentanci gminy – Chór Seniora Wrzos. Chwilę potem cięższe brzmienia zaproponowali widzom panowie z formacji Green Hill, którą współtworzy Jakub Niedzielski.
Po 18:00 przyszła pora na potężną salwę śmiechu, bo w Garbatce wystąpił kabaret Masztalscy. Śląska formacja związana z Polskim Radiem, którą tworzą Aleksander Trzaska „Masztalski” oraz Jerzy Ciurlok „Ecik”.
Na fanów pięknych melodii czekał Jan Wojdak i jego zespół Wawele, a na Polance rozbrzmiały takie hity jak „Biały latawiec” czy „Zaczarowany fortepian”.
Imprezę zwieńczył koncert w klimacie disco polo w wykonaniu grupie Fox oraz pokaz laserowy.
Chór Seniora Wrzos przywitał muzycznie garbacką publiczność.
Jakub Niedzielski (z lewej) współtworzy formację Green Hill. W niedzielę panowie oczarowali niezwykłymi dźwiękami.
Kabaret Masztalscy to weterani Polskiego Radia.
Białym latawcem dzień wypłynął, białe wino w jeziora szklance. Przyjechało ruchome kino. Świat się kręci w szalonym tańcu…